Kolejna aktualizacja FIFA 22. Wyeliminowano szereg błędów

Do FIFY 22 trafiła druga aktualizacja, która nadal w głównej mierze łata dziury powstałe podczas produkcji. Wyeliminowano niektóre absurdalne błędy, usprawniono również kilka aspektów gry.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Najnowsza aktualizacja FIFA 22 jest już dostępna do pobrania. Producenci gry zabrali się za takie błędy jak znikający piłkarze, błędne działanie strzałów z fałsza, czy „zielone kartki".

Zobacz wideo Historia serii FIFA - od Świerczewskiego do Mbappe

Kolejne wpadki usunięte

W FIFIE nie brakuje bugów i glitchów, które wprowadzają gracza w konsternację. Jednym z nich byli znikający piłkarze z boiska. Ten problem był poruszany od premiery FIFY, został jednak dopiero teraz wyeliminowany. Przynajmniej tak twierdzi opis aktualizacji.

Ponadto zabrano się za „zielone kartki", które otrzymywali piłkarze w trybie kariery. Od teraz ma się to już nie powtarzać. Usprawniono również „strzał z fałsza" – cecha powinna działać poprawnie. Wyeliminowano również błąd, w którym sędzia podczas faulu na obszarze pola karnego dyktował rzut wolny, zamiast wskazać na wapno.

Inne zmiany

Za co jeszcze zabrali się deweloperzy ze Stanów Zjednoczonych? Poprawiono sporo aspektów wizualnych. Od teraz na ekranie będzie pojawiać się np. wiadomość o braku możliwości kwalifikacji do „Finałów" w FUT Champions. Zmiany objęły również takie aspekty jak rangi, serie i nagrody w meczach online.

Wprowadzono również nowe animacje związane z losowaniem faz Ligi Mistrzów i Ligi Europy w trybie kariery. Zaktualizowano również część strojów, cieszynek, pakietów telewizyjnych, zdjęć piłkarzy, a nawet tekstów komentatorów, przyśpiewek czy hymnów.

Wprowadzono również zmianę, która wpłynie na rozgrywkę. Mowa o zachowaniu SI obrońców – od dzisiaj linia defensywna nie będzie się tak szeroko rozciągała, by blokować dośrodkowania górnych piłek. Usprawniono również system zmieniania się między piłkarzami.

Lista zmian aktualizacji jest spora, całość można przeczytać w języku angielskim na oficjalnej stronie EA Sports.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.