ESL Mistrzostwa Polski. Wisła Kraków walczy o fotel lidera

Za nami przedostatnia kolejka fazy zasadniczej ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021. Upłynęła ona pod znakiem Białej Gwiazdy - Wisła wygrała wszystkie cztery spotkania i awansowała tym samym na fotel wicelidera rozgrywek.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

ESL Mistrzostwa Polski Jesień 2021 to najważniejsze rozgrywki w kraju. 10 drużyn walczy o 100 tysięcy złotych, a także miejsca w IEM Katowice 2022 Play-in i ESL Pro League Conference. Obecnie zespoły grają w ramach fazy zasadniczej, najlepsza czwórka awansuje do play-offów turnieju.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

Wielka forma Wisły, lider czuje presję

Wisła All in! Games Kraków ma za sobą naprawdę udane dwa dni. W tym czasie zdołał zdobyć aż 12 punktów, wygrywając dwukrotnie z Tarczyński Protein Team i The Lycans. Są to dwie najsłabsze ekipy w stawce, ale Białej Gwieździe należą się brawa za brak wpadek i wysokie zwycięstwa. SZPERO i spółka wskoczyli tym samym na 2. miejsce w tabeli i od lidera dzieli ich jedynie 3 punkty. Szansa na zwycięstwo w fazie zasadniczej nadal jest spora.

Na fotelu lidera niezmiennie zasiada zespół Ungentium. Beniaminek jest rewelacją rozgrywek, co potwierdził po raz kolejny w sotatniej kolejce, notując dwie wygrane z M1 EDEN. Przed podopiecznymi Macieja „Luz" Bugaja jeszcze jedno wyzwanie – mecz z HONORIS. Jeśli Ungentium uda się w tym spotkaniu zanotować 6 punktów, to tym samym awansuje do play-offów rozgrywek.

Zmienna forma Anonymo

Podwójna kolejka ląduje również na koncie Anonymo. Zespół Janusza „Snax" Pogorzelskiego dwukrotnie podzielił się punktami – z HONORIS i MAD DOG’S PACT. Takie wyniki nieco komplikują ich sytuację w tabeli – zajmują dopiero 5. miejsce. Celem drużyny jest zapewne pierwsza dwójka, ta jednak znacząco się oddaliła po minionej kolejce.

Obecnie bardziej realne jest celowanie w jak najwyższe miejsce pozwalające na grę w fazie play-in – pośredniej między fazą zasadniczą a play-offami. Na pewno pomaga w tym spadek formy Teamu ESCA Gaming, który zakończył tydzień z pustymi rękoma, przez co ich przewaga nad HONORIS i Anonymo znacznie stopniała.

HONORIS bliskie perfekcji

W ostatnich dwóch kolejkach HONORIS przeżyje istny maraton. Zespół musi rozegrać łącznie dwanaście map. Połowę ma już za sobą i trzeba powiedzieć, że była to dobra połowa. Ekipa NEO i TaZa otarła się o perfekcję – wygrała 5 z 6 rozegranych spotkań. Jedynym potknięciem była druga mapa z Anonymo, zakończona porażką 12:16.

HONORIS znacznie lepiej powiodło się w starciach z Team ESCA Gaming i The Lycans – w obu przypadkach zanotowano komplet punktów. Szczególnie ważny był pojedynek z tymi pierwszymi – ESCA to bowiem bezpośredni rywal o podium fazy zasadniczej. Obecna forma i pozycja w tabeli pozwalają HONORIS myśleć nawet o bezpośrednim awansie do play-offów. Drużyna zajmuje 4. lokatę z dorobkiem 28 punktów – to zaledwie o 4 mniej od drugiej Wisły. HONORIS ma jednak rozegrane 4 spotkania mniej, co przekłada się na aż potencjalnie 12 punktów więcej. W zasięgu zespołu jest nadal aż 18 punktów, jeśli perfekcyjny scenariusz się spełni, to nawet fotel lidera jest w zasięgu.

Komplet wyników ESL MP CS:GO:

  • Anonymo 1:1 HONORIS (Vertigo 12:16, Mirage 16:12)
  • HONORIS 2:0 The Lycans (Nuke 16:4, Ancient 16:5)
  • TPT 0:2 Dolej Miodu (Vertigo 12:16, Nuke 14:16)
  • Wisła All in! Games Kraków 2:0 TPT (Nuke 16:5, Mirage 16:7)
  • Ungentium 20 M1 EDEN (Overpass 16:8, Dust2 16:12)
  • Wisła All in! Games Kraków 2:0 The Lycans (Nuke 16:8, Ancient 16:4)
  • Team ESCA Gaming 0:2 HONORIS (Vertigo 16:12, Inferno 16:14)
  • MAD DOG’S PACT 1:1 Anonymo (Nuke 16:7, Vertigo 9:16)
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.