70 mln i gratulacje od Władimira Putina. Tego nikt się nie spodziewał. Historyczny wynik

Władimir Putin złożył gratulacje zawodnikom Team Spirit, którzy w zeszłą niedzielę wygrali The International 10. Rosyjscy gracze zostali mistrzami świata w Dota 2, wzbogacając się o 18 milionów dolarów (ok. 70 mln złotych), co nie umknęło uwadze prezydenta Rosji.

The International 10 to najważniejszy turniej roku w Dota 2. Pula nagród zawodów była rekordowa – wynosiła ponad 40 milionów dolarów. Rozgrywki wygrali zawodnicy z Rosji reprezentujący Team Spirit.

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Historyczne wydarzenie

Zwycięstwo Teamu Spirit w The International miało historyczne znaczenie. Przede wszystkim był to pierwszy triumf rosyjskiej drużyny na mistrzostwach świata w Docie 2. MOBA od Valve jest w Rosji niezwykle popularna, dotychczas jednak tamtejsi gracze musieli ustępować miejsca rywalom z Europy Zachodniej, Ukrainy, Chin czy Ameryki Północnej.

Ponadto tegoroczna edycja posiadała rekordową pulę nagród. Ponad 40 milionów dolarów – tak wielkiej sumy nie było na żadnym esportowym turnieju w historii. Tym samym Team Spirit wygrywając rozgrywki, zarobił ponad 18 milionów dolarów, co również jest największą wygraną w historii esportu.

Warto dodać, że w turnieju 3. miejsce zajęli gracze Teamu Secret, którego barw broni Michał "nisha" Jankowski. Zespół Polaka został wyeliminowany przez właśnie Team Spirit. 

Michał 'Nisha' Jankowski to najlepszy polski gracz w Dota 2.Zespół polskiego esportowca zarobił ponad 14 milionów. Nikt się nie spodziewał takiego wyniku

Putin pogratulował drużynie

Wydarzenie zwróciło uwagę Władimira Putina. Prezydent Rosji napisał do swoich rodaków list, w którym pogratulował drużynie zwycięstwa. – Drodzy przyjaciele! Gratuluję wam zasłużonego zwycięstwa na The International 2021 – mistrzostwach świata w Dota 2. Po raz pierwszy w historii rosyjski zespół wygrał te prestiżowe zawody. Dobra robota! – brzmiała treść listu.

Putin nie szczędził pochwał w kierunku zawodników. – W drodze do finału pokazaliście wielkie umiejętności przywódcze. W decydującym meczu, który był prawdziwym sprawdzianem umiejętności i charakteru, udało Wam się utrzymać koncentrację i przejąć inicjatywę od silniejszych rywali. Udowodniliście, że nasi esportowcy zawsze są w stanie zdobyć najwyższe szczyty. Życzę kolejnych sukcesów i wszystkiego najlepszego – zakończył prezydent. Treść wiadomości napisana po rosyjsku znalazła się na stronie kremlin.ru – oficjalnym portalu prezydenta Rosji.

FIFA planuje własną grę piłkarską? Federacja odpowiada EA SportsFIFA planuje własną grę piłkarską? Federacja odpowiada EA Sports

Więcej o: