Mistrzowie Europy stracą kluczowego zawodnika? "Nie wiemy, czy zostaniemy w tym składzie"

Ciekawe słowa padły z ust strzelca MAD Lions po zakwalifikowaniu się do ćwierćfinałów mistrzostw świata. Sugerują, że czekają nas zmiany w szeregach mistrzów Europy.

W poniedziałek MAD Lions po raz pierwszy w historii organizacji zakwalifikowali się do ćwierćfinałów mistrzostw świata w League of Legends. Dla Europejczyków ten sukces ma szczególne znaczenie, jako że pozostałe dwie drużyny ze Starego Kontynentu poległy w fazie grupowej. 

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Strzelec mistrzów Europy opuści formację?

MAD Lions zagrają w play-offach Worlds 2021 z obrońcami tytułu, DWG KIA. Przed nimi arcytrudne zadanie, bowiem Koreańczycy wyglądają obecnie na najsilniejszy zespół na świecie. Niemniej po zapewnieniu sobie awansu, społeczność LoL-a zwróciła uwagę na słowa Matyáša "Carzzy'ego" Orsága, strzelca MAD.

- Nikt ze sztabu szkoleniowego nie nakładał na nas żadnej presji. Cieszyliśmy się po prostu grą, jako że nie wiemy, czy zostaniemy w tym składzie. To mógł być ostatni raz, kiedy graliśmy razem po tak udanym roku - powiedział w wywiadzie pomeczowym Carzzy. 

MAD Lions, Irfan Berk 'Armut' Tukek, Worlds 2021Worlds 2021. Mistrzowie Europy dokonali niemożliwego. Ratują honor na MŚ

G2 Esports następnym kierunkiem zawodnika?

Carzzy jest jedynym graczem MAD Lions, który nadal nie przedłużył kontraktu na kolejne lata z organizacją. Co więcej, sporo mówi się o tym, że ten byłby idealnym zastępstwem Martina "Rekklesa" Larssona w europejskim gigancie, G2 Esports. Jeżeli więc słowa Czecha mogą coś sugerować, to to, że po zakończeniu Worlds 2021 zmieni on barwy. 

W takim wypadku oznaczałoby to, że Carzzy zagra u boku Polaka, Marcina "Jankosa" Jankowskiego, wokół którego między innymi budowany jest skład G2 Esports na kolejny sezon rozgrywek w LoL European Championship. 

Jankos, G2 Esports, LECTrwa przebudowa europejskiego giganta. "Jankos" będzie kluczowy?

Samo okienko transferowe rozpoczyna się w drugiej połowie listopada, bowiem to w okolicach 20. dnia miesiąca wygasza większość kontraktów na świecie. 

Więcej o: