Podopieczni Polaka przegrali kluczowe starcie. Takiej decyzji rywala nie mogli się spodziewać [WIDEO]

W niedzielę doszło do niesamowitej obrony jednego z kluczowych punktów na mapie przez zawodnika Teamu Liquid. Pozwoliła ona wygrać całe spotkanie.

W niedzielę zakończył się BLAST Premier Fall Showdown 2021. Szesnaście drużyn rywalizowało o miejsce na listopadowych finałach jesiennego sezonu, w tym MAD Lions, których trenerem jest Jakub "kuben" Gurczyński. Podopieczni Polaka doszli do finału, w którym o jedno z dwóch miejsc stoczyli bój z Teamem Liquid. Zostali oni jednak zatrzymani przez Amerykanów.

Zobacz wideo Uczymy mistrzynię świata, o co chodzi w tym Counter-Strike'u!

Dobry początek, nieudany koniec

Na początku obie ekipy znalazły się na Nuke'u, który był wybrany przez MAD. Ten jednak padł łupem Liquid, które zatriumfowało wynikiem 16:9. O wiele bardziej wyrównana była druga mapa, Inferno. W pewnym momencie obie drużyny posiadały po trzynaście rund na swoim koncie. W 27. rundzie gracze MAD Lions dopuścili się szturmu na bombsite B, który z początku wydawał się być pomyślnym. 

Na nim jednak znajdował się jeden z zawodników Liquid, Jacky "Stewie2k" Yip. W heroicznym stylu zatrzymał on podopiecznych kubena. Przeciwnicy Amerykanina ograniczyli mu widoczność za pomocą granatów dymnych. To jednak nie powstrzymało go od najpierw wyeliminowania jednego z nich na ślepo, a następnie przejścia przez zasłonę dymną i pozbycia się pozostałej trójki. Wychodzi na to, że często doczepiana do niego łatka "Smoke Criminal" nie wzięła się znikąd. 

Paweł 'innocent' Mocek - jeden ze zwycięzców turniejuHejt na gracza Anonymo. "Nie zagraliśmy jeszcze ani jednego meczu. To niedopuszczalne"

Liquid melduje się na finałach w Kopenhadze

To zagranie pozwoliło Liquid na wygranie rundy. Następnie formacja zatriumfowała w kolejnych dwóch, zwyciężając rywali i zaklepując sobie miejsce na finałach BLASTA. Te odbędą się pod koniec listopada w Royal Arenie w Kopenhadze. Drugą drużyną, która w ostatni weekend zakwalifikowała się na nie jest Heroic. 

Zobacz najlepsze akcje poprzedniej kolejki ESL Mistrzostw Polski.ESL Mistrzostwa Polski. Te akcje musicie zobaczyć! [WIDEO]

Więcej o: