Worlds 2021. Wicemistrzowie Europy pokonali faworytów turnieju. Na resztę zabrakło sił

W niedzielę zakończyły się zmagania w grupie C na mistrzostwach świata w League of Legends. Fnatic finiszowało na ostatnim miejscu w zbiorze.

Za nami przedostatni dzień zmagań w ramach fazy grupowej mistrzostw świata w League of Legends. Podczas niedzielnych meczów mogliśmy oglądać wicemistrzów Europy w postaci Fnatic. Ci jednak nie zaskoczyli i zgodnie z oczekiwaniami skończyli swoją przygodę z turniejem na ostatnim miejscu w grupie C.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Fnatic od początku było spisywane na straty

Przez większość czasu przed startem Worlds 2021 można było spodziewać się awansu Fnatic z grupy do ćwierćfinałów MŚ. Grupa Europejczyków była w końcu dosyć wyrównana, a samo Fnatic nieraz na Worlds zaskakiwało. Niemniej paręnaście godzin przed startem turnieju rozgrywek w grupach okazało się, że kluczowy zawodnik, Elias "Upset" Lipp, musiał wrócić do domu z przyczyn prywatnych. Bez niego szanse europejskiej drużyny na awans zdawały się nikłe. 

Fnatic z przytupem zaczęło niedzielne mecze, niespodziewanie pokonując najlepszą formację w grupie, Royal Never Give Up. To dało nadzieje na cud i awans Europejczyków. Niestety polegli oni w swoim drugim niedzielnym spotkaniu, co skreśliło ich szanse na wejście do play-offów. Do nich z grupy C awansowali zawodnicy RNG oraz Hanwha Life Esports. 

Michał 'Nisha' Jankowski to najlepszy polski gracz w Dota 2.Zespół polskiego esportowca zarobił ponad 14 milionów. Nikt się nie spodziewał takiego wyniku

Mistrzowie Europy postarają się uratować honor Starego Kontynentu

Już wczesnego poniedziałkowego popołudnia czekają rozstrzygnięcia w ostatnim zbiorze na Worlds 2021. Mowa tutaj rzecz jasna o grupie D, w której znajdziemy mistrzów Europy - MAD Lions. Przed Lwami jednak niełatwe zadanie, bowiem z bilansem 1-2 muszą oni pokonać niemalże każdego, aby liczyć się w grze o ćwierćfinały.

Jak jednak twierdził midlaner MAD, Marek "Humanoid" Brázda, w rozmowie z naszym portalem, wszystko w grupie jest możliwe. Mamy więc nadzieje, że scenariuszem, który się dzisiaj spełni, będzie awans mistrzów Europy. Tym bardziej że nie posiadamy obecnie europejskiej drużyny w ćwierćfinałach, więc MAD postara się uratować honor Starego Kontynentu.

MAD Lions, Marek 'Humanoid' Brazda, Worlds 2021Worlds 2021. Mistrz Europy ocenia szanse na awans. "Wszystko jest możliwe"

Harmonogram poniedziałkowych meczów na Worlds 2021:

  • 13:00 - Gen.G vs MAD Lions
  • 14:00 - LNG Esports vs Team Liquid
  • 15:00 - Gen.G vs LNG Esports
  • 16:00 - MAD Lions vs Team Liquid
  • 17:00 - Team Liquid vs Gen.G
  • 18:00 - MAD Lions vs LNG Esports

Wszystkie mecze na Worlds 2021 można śledzić za pomocą polskiej transmisji Polsat Games. Ta dostępna jest w telewizji oraz na platformie YouTube. 

Więcej o: