Zespół polskiego esportowca zarobił ponad 14 milionów. Nikt się nie spodziewał takiego wyniku

Na dziesiątej edycji mistrzostw świata w Docie 2, The International, zespół Michała "Nishy" Jankowskiego zajął trzecie miejsce. Wzbogacił się dzięki temu o 3,6 mln dolarów, co daje ponad 14 mln złotych.

W sobotnie popołudnie zwieńczono dziesiątą edycję The International, czyli mistrzostw świata w Docie 2. W produkcji Valve bardzo mało Polaków rywalizuje na światowym poziomie. Są jednak pojedyncze wyjątki, jak Michał "Nisha" Jankowski. Nasz rodak jest reprezentantem Teamu Secret, któremu nikt nie wróżył świetnego występu na The International. Niemniej Nisha i spółka zakończyli turniej na podium.

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Ekipa Polaka bogatsza o 3,6 miliona dolarów

Team Secret dwukrotnie był o włos od finału. Najpierw w ostatnim meczu górnej drabinki musiał uznać wyższość PSG.LGD, a następnie w finale dolnej drabinki uległ Teamowi Spirit wynikiem 1:2. Ekipa Jankowskiego musiała więc zadowolić się ostatnim miejscem na podium, aczkolwiek dzięki niemu i tak zainkasowała sporo na swoje konto. Na nie wpadło bowiem lekko ponad 3,6 miliona dolarów. 

Maciej 'F1KU' Miklas jest kluczowym graczem x-kom AGO.Wielki sukces Polaków. Zagrają w esportowej Lidze Mistrzów

W kieszeni mistrzów 18 milionów

W samym sobotnim finale lepsi byli zawodnicy ze Wspólnoty Niepodległych Państw. Fani Doty 2 mieli zapewnione wiele emocji, wszak potrzeba było aż pięciu map, aby wyłonić dziesiątego mistrza świata. Ten za to zarobił o wiele więcej niż zespół Nishy. Team Spirit wzbogacił się o 18,2 miliona dolarów. 

W tym roku to koniec wielkich turniejów w świecie Doty 2. Teraz zaczyna się okres transferów i doniesień zza kulis sceny. O takie ruchy mogą pokusić się na przykład włodarze OG. Organizacja dwukrotnie zdobywała mistrzostwo świata, kolejno na ósmej i dziewiątej edycji The International. Zakończenie dziesiątego takiego wydarzenia w Docie 2 "tylko" na 7-8 miejscu może być rozczarowaniem dla formacji takiego kalibru. 

Rogue, Adrian 'Trymbi' Trybus, Worlds 2021Worlds 2021. Drużyna Polaków otrzymała groźby śmierci. Skandaliczne zachowanie kibiców

Więcej o: