Wielki sukces Polaków. Zagrają w esportowej Lidze Mistrzów

Polski zespół zapewnił sobie miejsce w odpowiedniku Ligi Mistrzów w świecie Counter-Strike'a. W finale rozgrywek pokonał inną polską drużynę.

Niedzielnego wieczoru doszło do ważnego starcia dla polskiego Counter-Strike'a. W finale ESEA Premier zmierzyły się dwie nadwiślańskie drużyny - x-kom AGO stanął w szranki z Anonymo Esports. Zwycięzca zapewniał sobie miejsce w Counter-strike'owej Lidze Mistrzów, czyli ESL Pro League. Przegrany natomiast miał pewien bilet do przedsionka ligi, EPL Conference. Po dwumapowym boju lepsze okazało się AGO.

Zobacz wideo Uczymy mistrzynię świata, o co chodzi w tym Counter-Strike'u!

x-kom AGO z problemami na Duście oraz z gładkim Nuke'm

Jastrzębie zaczęli pojedynek z przewagą jednej mapy, wszak doszły do finału ESEA Premier z górnej drabinki. Pierwsza rozegrana mapa, Dust2, była niezwykle wyrównana. x-kom AGO potrzebował dogrywki, żeby pokonać Anonymo. Sam Dust był wyborem zwycięzców, więc przechodząc na wybór Anonimowych w serii oczekiwano równie emocjonującego boju.

FIFA 22. Nowe karty już dostępne. Absolutne unikatyFIFA 22. Nowe karty już dostępne. Absolutne unikaty

Janusz "Snax" Pogorzelski i spółka nie pokazali się jednak na Nuke'u z najlepszej strony. Na swoje konto zdołali zgarnąć zaledwie sześć rund, z czego tylko jedną po faworyzowanej stronie antyterrorystów. Gracze x-kom AGO popisali się znakomitą defensywą i prędko domknęli Nuke'a i wielki finał ESEA Premier, triumfując 3:0.

AGO w CS-owej Lidze Mistrzów

W wyniku niedzielnego finału x-kom AGO dołącza do prawdziwej światowej czołówki, która ma już zaklepane miesjce w 15. sezonie ESL Pro League. Jastrzębie będą miały możliwość zmierzenia się z takimi potęgami, jak G2 Esports, Ninjas in Pyjamas, czy Natus Vincere, które według portalu HLTV jest obecnie najlepszą formacją na świecie.

Nie oznacza to jednak, że samo Anonymo zaprzepaściło swoje szanse na występ w EPL. Do CS-owej Ligi Mistrzów dostaną się trzy zespoły z fazy Conference. W niej Anonimowi zagrają pod koniec listopada. To nie jedyna polska ekipa, która zagra na turnieju. Pojawi się na niej także triumfatorzy trwających obecnie ESL Mistrzostw Polski.

Michał 'Snatchie' RudzkiAnonymo sięga po największe działa. Rallen i snatchie dołączają do drużyny!

Więcej o: