Polacy w gronie najlepszych. Interesujące statystyki Majorów w CS:GO

Nadchodzący PGL Stockholm będzie pierwszym Majorem w CS:GO od ponad dwóch lat. Portal GGPredict pokusił się o przedstawienie statystyk wszechczasów związanych z tym prestiżowym turniejem. W gronie najlepszych znalazło się miejsce dla dwóch Polaków.

Major CS:GO to swoiste mistrzostwa świata w tym tytule esportowym. Pandemia koronawirusa zablokowała rozgrywki na ponad dwa lata, ostatecznie jednak uda się zorganizować turniej w Sztokholmie. Ciekawie zaś prezentują się statystyki wszechczasów turnieju.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

Najlepsi z najlepszych

Portal GGPredict.io zbiera i analizuje dane ze wszystkich najważniejszych rozgrywek świata CS:GO. Tym razem przedstawił statystyki dotyczące Majorów z okazji zbliżającego się wydarzenia w Sztokholmie. Przedstawiono najskuteczniejszych strzelców, asystentów, a nawet strzelców według najpopularniejszych broni.

W gronie najlepszych znaleźli się gracze z Polski reprezentujący przed laty Virtus.pro. Chociaż Polacy nie należą już do rosyjskiej organizacji od końcówki 2019 roku, to właśnie z nią osiągali największe sukcesy w latach swojej świetności. Dzięki temu znaleźli się w czołówce w kilku rankingach.

Według danych GGPredict najskuteczniejszym zawodnikiem z bronią M4A4 lub M4A1-s (podstawowa broń antyterrorystów) w historii Majorów był Paweł „byali" Bieliński. Jego licznik zatrzymał się na 532 eliminacjach, dzięki czemu wyprzedza o 22 trafienia drugiego w tym zestawieniu Freddy’ego „KRIMZ" Johanssona. Szanse na utrzymanie tej pozycji są jednak niewielkie, bo byali nie zagra na PGL Major Stockholm, był również nieobecny na ostatnim tego typu wydarzeniu – StarLadder Berlin.

Lista najlepszych strzelców z broni M4 w historii Majorów CS:GO.Lista najlepszych strzelców z broni M4 w historii Majorów CS:GO. fot. GGPredict

W statystyce strzelców z popularnej „M-ki" na 5. miejscu znalazł się Wiktor „TaZ" Wojtas z 460 trafieniami. Inny Polak – Jarosław „pashabiceps" Jarząbkowski należy z kolei do grona najskuteczniejszych snajperów. Zajmuje aktualnie 8. miejsce z 365 eliminacjami na koncie. Pasha jednak zakończył już karierę esportowca.

Dla Polaków znalazło się miejsce również w statystyce najlepszych asystentów. Mowa o Filipie „NEO" Kubskim, który posiada 410 asyst, a także Pawle „byali" Bielińskim i jego 395 asystami. Obaj panowie nie zagrają w Sztokholmie, więc swojego dorobku nie poprawią. Wyniki czterech Polaków są podyktowane tym, że wzięli udział 13-14 Majorach na 16 zorganizowanych.

PEC4Te mapy były najchętniej wybierane. Zaczął się PEC4!

Pozostała czołówka

Kto jest aktualnie najskuteczniejszym graczem występującym na Majorach? To Nicolai „device" Reedtz. Duńczyk posiada aż 2238 trafień, to prawie o sto więcej niż drugi w zestawieniu Olof „olofmeister" Kajbjer. Reedtz może śrubować swój rekord, bo zagra na nadchodzącym Majorze. Jego wynik nie powinien dziwić – snajper jest zaliczany do ścisłego grona najlepszych graczy w historii gry, ponadto wystąpił na wszystkich dotychczasowych Majorach, aż cztery z nich wygrał.

Nadchodzący turniej zapewne sporo pozmienia w rankingach. Co prawda wielu z wyróżnionych zawodników nie wystąpi w Sztokholmie, gdyż jest już albo na emeryturze, albo szczyt swojej kariery mają dawno za sobą. Mimo to na listach znajduje się wciąż kilku zawodników, którzy mogą śrubować swoje wyniki i przeskakiwać wyżej w tabeli.

Jankos, G2 Esports, LECTrwa przebudowa europejskiego giganta. "Jankos" będzie kluczowy?

Więcej o: