Worlds 2021. Zespół Polaków z kolejną porażką. Chińczycy za mocni

W środę swój trzeci mecz w ramach Worlds 2021 rozegrało Rogue. Ekipa Polaków zmierzyła się z drugą reprezentacją Chin, FPX. Ta wyszła zwycięsko ze starcia.

W środę odbywają się jedne z ostatnich pojedynków w ramach mistrzostw świata w League of Legends przed jednodniową przerwą. O jak najlepsze rozstawienie po pierwszej połowie grupowych zmagań walczyło Rogue, które popołudniem stanęło w szranki z FPX. Obie ekipy przed startem posiadały bilans 1-1, więc obu zależało na zyskaniu drugiego, cennego punktu na swoje konto. Niestety, to zespół z Chin może cieszyć się z wygranej.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Rogue pragnie zaskoczyć na Worlds 2021

Zespół Kacpra "Inspireda" Słomy i Adriana "Trymbiego" Trybusa nie był faworytem do wyjścia z grupy. FPX do mistrz świata z 2019 roku. W zbiorze formacji naszych rodaków znalazł się także mistrz świata z poprzedniego roku, DWG KIA. Niemniej Inspired i spółka do tej pory pokazali się na Worlds 2021 z dobrej strony. Pierwszego dnia fazy grupowej pewnie pokonali Cloud9, a we wtorek walecznie stawiali opór Koreańczykom. 

Za to FPX nie wyglądało jak na razie najlepiej. To sprawiało, że wielu widzów miało nadzieję na triumf Rogue w środowej batalii, co znacznie przybliżyłoby je do awansu do kolejnego etapu rozgrywek. 

Logo Wolves pojawiło się na koszulkach Evil Geniuses.Drużyna polskiego esportowca krytykowana. Są kompletnie bez formy, ale awansowali

FPX już od początku lepsze od Rogue

Niestety już sam początek meczu zwiastował klęskę Rogue. Zespół w pierwszych minutach gry oddał pierwszą krew na konto rywali, którzy następnie zaczęli zgarniać na swoje konto pierwsze fortyfikacje Europejczyków. FPX weszło także w posiadanie pierwszych smoków, jeszcze bardziej powiększając swoją przewagę. 

We wtorek Ekipa Trymbiego potrafiła powstać z kolan i powalczyć z DWG KIA jak równy z równym. Po przekroczeniu 20. minuty Rogue i tym razem próbowało doprowadzić do wyrównania. Niestety, na próbach się skończyło. FPX pewnie wykorzystało swoją przewagę i domknęło spotkanie. 

Mistrzostwa świata w League of Legends ciągle trwają. Niedługo na serwerze pojawią się gracze PSG.Talon i Fnatic. Mecze można śledzić na kanale Polsat Games w telewizji bądź też w serwisie YouTube.

Michał 'Nisha' JankowskiZespół Polaka walczy o 18 milionów. Czy zdobędzie mistrzostwo świata?

Więcej o: