Ogromne zmiany w czołowej grze. Gracze oburzeni. "Ludzie i tak będą toksyczni"

Riot Games zapowiedziało poważne zmiany w League of Legends. Te w większości nie spodobały się graczom, którzy są oburzeni kierunkiem, w którym zmierza gra.

W League of Legends tak jak w każdej grze multiplayer można komunikować się z rywalami. Od lat jest to stałym elementem rozgrywki. Niemniej gracze często obrzucają siebie nawzajem różnego rodzaju obelgami, pogłębiając obecny od lat problem w tego typu produkcjach - toksyczność. We wtorek twórcy LoL-a, Riot Games, ogłosili sposób, który zamierzają zastosować w celu walki ze wspomnianym problemem. Ten nie przypadł do gustu wielu graczom.

Zobacz wideo

Czat ogólny będzie wyłączony w League of Legends

Konkretniej mówiąc, Riot pragnie usunąć możliwość komunikacji z przeciwnikami i wyłączyć czat ogólny. To ma ograniczyć toksyczność, która występuje pomiędzy jedną, a drugą drużyną podczas gry. - Chociaż czat ogólny może być źródłem zabawnych interakcji społecznościowych pomiędzy drużynami, a także przyjaznego droczenia się, obecnie interakcje negatywne przeważają nad pozytywnymi -  tłumaczą decyzję deweloperzy.

Dying Light 2W tej branży jesteśmy numerem jeden. Polska liderem na popularnej platformie

Wielu graczom powyższa decyzja nie przypadła do gustu. Zarzucają oni Riotowi zamiatanie problemu pod dywan, a nie faktyczne zmierzenie się z nim. W żadnej innej grze multiplayer nie zastosowano do tej pory podobnego rozwiązania. 

Rozwiązanie nie podoba się graczom

Jednym z graczy i influencerów, któremu decyzja nie przypadła do gustu, jest Tyler "Tyler1" Steinkamp. Podczas wtorkowej transmisji wyjaśnił dlaczego. - Gracze są o wiele bardziej toksyczni w czacie drużynowym, niż w czacie ogólnym. Ludzie i tak będą toksyczni, to znak czasów, w których żyjemy. I tak mieliśmy już narzędzia, żeby wyciszyć wszystkich w grze - skomentował Tyler1. 

 

Jego wypowiedź nie mija się ze stanem faktycznym. Już na starcie rozgrywki możemy wyciszyć pozostałą dziewiątkę graczy w League of Legends. Dlatego odgórny brak czatu ogólnego wydaje się być według wielu nietrafionym pomysłem.

Sama zmiana ma wejść na serwery LoL-a już w najbliższej aktualizacji, która na oficjalnych serwerach pojawi się w środę, 20 października. 

Michał 'MICHU' MüllerTak dobrze nie było od dawna. Trzech Polaków zagra na najważniejszym turnieju

Więcej o: