Griezmann rezygnuje z esportu. "Więcej sensu ma zrobienie sobie przerwy"

Bracia Antoine i Théo Griezmann ogłosili zakończenie wspólnego projektu. Prowadzili go przez prawie dwa lata.

Niespełna dwa lata temu do życia powołany został wspólny projekt Antoine i Théo Griezmannów. Bracia stworzyli własną organizację esportową, która miała swoich reprezentantów między innymi w Fortnite. Jak się jednak okazało w poniedziałek rano, została ona rozwiązana. 

Zobacz wideo

Zawieszenie organizacji było jedynym wyjściem, przyznają włodarze

- Z trudem ogłaszamy, że jesteśmy zmuszeni chwilowo zawiesić wszelkie nasze aktywności związane z esportem - możemy przeczytać w ogłoszeniu na Twitterze. - W zaistniałych okolicznościach, więcej sensu ma zrobienie dłuższej przerwy - dodają bracia Griezmann.

Organizacja działała między innymi we wspomnianym Fortnite, ale nie tylko. Jak można się domyślić, francuski piłkarz zadbał także o to, aby w swojej esportowej drużynie posiadać reprezentację FIFY. Ta swego czasu zakontraktowała półfinalistę FIFA eWorld Cup - Fouada "Rafsou" Faresa, który spędził w Grizi Esport niemalże cały rok.

Mistrzostwa Świata w League of LegendsEsportowa uczta. Przed nami wiele ważnych turniejów. Wystąpią w nich Polacy

Griezmann wspomagał m.in. Olympique Marsylia

Samo Grizi Esport podejmowało się także kilku ciekawych współprac. Pod koniec zeszłego roku organizacja zaczęła kolaborację z Olympique Marsylią, której miało pomóc wejść w świat esportu. Klub z Marsylii zaczął wówczas rywalizować we francuskiej lidze w FIFIE - eLigue1.

Sam Antoine Griezmann często chwali się swoją pasją do esportu i gamingu. Nieraz na jego Twitterze czy innych mediach społecznościowych możemy znaleźć wpisy o tym, jak gra on właśnie w Football Managera, FIFĘ, czy Fortnite'a. Dlatego też samo założenie Grizi Esport nie dziwiło wielu obserwatorów zawodnika Atlético Madryt

Na chwilę obecną nie wiadomo, ile konkretnie ma potrwać zapowiadana przez włodarzy Grizi Esport przerwa w prowadzeniu organizacji. 

Dying Light 2W tej branży jesteśmy numerem jeden. Polska liderem na popularnej platformie

Więcej o: