Tak dobrze nie było od dawna. Trzech Polaków zagra na najważniejszym turnieju

Znamy już pełną listę uczestników PGL Major Stockholm 2021. W mistrzostwach świata w CS:GO weźmie udział 24 zespoły. W dwóch z nich gra trzech Polaków. Tak licznej reprezentacji na turnieju rangi Major nie mieliśmy od 2018 roku.

Olek „hades" Miśkiewicz, Paweł „dycha" Dycha i Michał „MICHU" Muller będą reprezentować Polskę na PGL Major Stockholm 2021. Polacy przegonili kilka narodowości, które wystawią w turnieju jednego lub dwóch reprezentantów. Daleko jednak do Brazylii czy Danii, oba kraje mają 20 lub więcej zawodników na zawodach.

Zobacz wideo Polish Esport Cup.

Wyczekiwany powrót

PGL Major Stockholm 2021 to turniej, na który czekali wszyscy fani CS:GO. Jest to pierwszy Major od rozgrywek StarLadder Berlin przeprowadzonych na jesień 2019 roku. Emocje związane z wydarzeniem nie ominą polskich kibiców, którzy będą mogli wspierać aż trzech zawodników. Tak dużej reprezentacji Polska nie miała od FACEIT Major London rozgrywanego w 2018 roku. Wówczas na imprezie pojawili się gracze Virtus.pro (5), a także Janusz „Snax" Pogorzelski w barwach mousesports.

Po Londynie nastąpiły dwa kolejne Majory – w Katowicach oraz Berlinie. Ironiczne jest to, że właśnie na IEM-ie w Katowicach w 2019 roku zabrakło polskich zawodników. Był to jedyny taki przypadek w historii wszystkich szesnastu rozegranych Majorów. W Berlinie zaś zagrał Filip "NEO" Kubski.

Mistrzostwa Świata w League of LegendsEsportowa uczta. Przed nami wiele ważnych turniejów. Wystąpią w nich Polacy

Polscy reprezentanci

Na turniej pojedzie łącznie trzech Polaków. Dwóch – Olek „hades" Miśkiewicz i Paweł „dycha" Dycha – gra obecnie w fińskiej organizacji ENCE. Trzeci reprezentant to Michał „MICHU" Muller, który broni barw amerykańskiego Evil Geniuses i również z amerykańskiego regionu wywalczył awans na turniej.

Polska tym samym wyprzedziła kilka innych krajów, które posiadają jednego gracza na Majorze. Są to: Serbia, Norwegia, Uzbekistan, Finlandia, Izrael, Słowacja, Litwa, Estonia i Bułgaria. Udało się również zostawić w tyle Bośnie i Hercegowinę, a także Łotwę – oba te państwa będą miały dwóch reprezentantów na Majorze.

Polska jest na tym samym poziomie co Ukraina i Kanada. Nieco wyżej są Kazachstan i Niemcy – w obu przypadkach czterech graczy. Liderzy rankingu z kolei miażdżą konkurencję – mowa o Brazylii i Danii. W przypadku Kraju Kawy mowa aż o 21 graczach, którzy zagrają w Sztokholmie na PGL. Dania zaś wystawi łącznie 20 reprezentantów. Stopień niżej jest Rosja z 16 graczami. W przypadku Rosji należy jednak nadmienić, że region CIS zdominowany przez Rosjan, posiada osobną drogę kwalifikacji na Majory.

Nicolai 'dscreevice' Reedtz nie wytrzymał ciśnienia.Hitowy transfer się spłaca. Legendarna organizacja wraca do czołówki po 5 latach

Więcej o: