Worlds 2021. Heroiczna walka Polaków. Mistrzowie świata jednak zbyt mocni

Wtorkowym popołudniem Rogue przystąpiło do drugiego spotkania w ramach Worlds 2021. Rywalem zespołu Polaków byli zeszłoroczni mistrzowie świata - gracze DWG KIA. Nasi rodacy okazali się za słabi na Koreańczyków.

We wtorek Rogue z Kacprem "Inspiredem" Słomą oraz Adrianem "Trymbim" Trybusem w składzie rozgrywało kolejne spotkanie w ramach Worlds 2021. Dzień wcześniej zespół Polaków w świetnym stylu pokonał Cloud9, jednakże tym razem czekało na niego o wiele trudniejsze zadanie. Jego rywalem byli zeszłoroczni mistrzowie świata - DWG KIA - którzy zgodnie z oczekiwaniami pokonali Polaków i spółkę.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

DWG KIA zdecydowanym faworytem

Faworytem wtorkowego spotkania w League of Legends bezapelacyjnie byli Koreańczycy. Nie tylko z powodu tego, że w zeszłym roku Puchar Przywoływacza wpadł w ich ręce. Poza poniedziałkową batalią, Rogue nie pokazywało się w ostatnich meczach z najlepszej strony, a na samo Worlds 2021 zakwalifikowało się zaledwie jako trzecia reprezentacja Europy. Nikt na dobrą sprawę przed startem fazy grupowej nie spodziewał się wyjścia drużyny Polaków z grupy.

Mecz od początku na korzyść Koreańczyków

Potyczka już w pierwszych 5. minutach zaczęła iść po myśli Koreańczyków. Pierwsza krew wpadła na konto Kima "Canyona" Geon-bu, który w pojedynkę wyeliminował Andre "Odoamne" Pascu. Europejczyk od samego początku był deklasowany przez swojego rywala z linii, który umiejętnie odcinał go od doświadczenia i złota. W wyniku tego Odoamne był praktycznie w tyle przez całe spotkanie. 

DAMWON KIA, Heo ShowMaker Su, Worlds 2021Worlds 2021. Koreańczycy nie do powstrzymania. Polacy obronili honor Europy

Zawodnicy Rogue, w tym Inspired, próbowali szukać luki do proaktywnego zagrania. DWG KIA grało jednak bezbłędnie i nie popełniało praktycznie żadnych błędów, przez co formacja Polaków nie mogła nadrobić strat. A różnica w złocie i kontroli mapy rosła z minuty na minutę, co zwiastowało szybki triumf ze strony mistrzów świata. 

Rogue jednak walecznie stawiało opór w okolicach 30. minuty. Wtedy formacji Polaków udało się wygrać pierwszą poważniejszą walkę, w wyniku czego na jej konto wpadł Baron Nashor. Koreańczykom udało się jednak zgładzić Elder Dragona, po czym zakończyli rozgrywkę. 

FIFA 22Koniec FIFY po 27 latach?! Twórcy gry chcą zmienić nazwę. Wpłynął wniosek

Mistrzostwa świata w League of Legends ciągle trwają. Niedługo na serwerze pojawią się reprezentanci PSG.Talon oraz Hanwha Life Esports. Mecze można śledzić na kanale Polsat Games w telewizji bądź też w serwisie YouTube.

Neymar wysyła wsparcie w stronę PSG.Talon"Liczymy na was". Neymar i Messi mają swoich faworytów MŚ

Więcej o: