Wicemistrzowie Europy w opałach! Gracz opuszcza zespół przed mistrzostwami

Problemy w szeregach wicemistrzów Europy w League of Legends. W nocy z niedzieli na poniedziałek ogłosili oni nieobecność kluczowego zawodnika na mistrzostwach świata.

W poniedziałkowe wczesne popołudnie zainaugurowana zostanie faza grupowa najważniejszego turnieju w League of Legends. Mowa tutaj rzecz jasna o Worlds 2021. Do rywalizacji przystąpią trzy zespoły z Europy - Fnatic, MAD Lions oraz Rogue. Jak się okazuje, pierwsza z wymienionych formacji rozpocznie zmagania w osłabieniu.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Upset tymczasowo poza składem

W nocy z niedzielę na poniedziałek organizacja ogłosiła, że Elias "Upset" Lipp, strzelec formacji, musiał awaryjnie wrócić do domu w Niemczech w związku z pilną sprawą rodzinną. W jego miejsce wkroczy utalentowany, lecz mało doświadczony Louis "Bean" Schmitz, który na co dzień broni barw akademii Fnatic. 

Ile będzie pauzować gracz?

Nie wiadomo, jak długo ma potrwać nieobecność Upseta. Niemniej bez jego pomocy wyjście z grupy będzie dla Fnatic o wiele trudniejszym zadaniem. W niej zmierzą się oni z mistrzami tegorocznego Mid-Season Invitational - Royal Never Give Up, oraz z Hanwha Life Esports i PSG.Talon. Beanowi, który wejdzie w miejsce Upseta nie można odebrać umiejętności, jednakże na tak wysokim poziomie gry kluczowe jest doświadczenie, którego z pewnością mu brakuje. 

Faza grupowa Worlds 2021 startuje w poniedziałek o godzinie 13:00. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.