Fani czekali dwa lata na ten turniej. Miliony na transmisji

Ostatnia edycja The International miała miejsce w sierpniu 2019. Fani byli wygłodniali wrażeń i licznie pojawili się na czwartkowej transmisji turnieju.

Ponad dwa lata fani musieli czekać na kolejną odsłonę mistrzostw świata w Docie 2, które noszą nazwę The International. Dziesiąta edycja rozgrywek rozpoczęła się czwartkowego poranka i już pierwszego dnia przyciągnęła masę widzów przed ekrany. 

Zobacz wideo Uczymy mistrzynię świata, o co chodzi w tym Counter-Strike'u!

Mistrzostwa w sercu Rumunii

Na The International 10 zgromadziły się zespoły z całego świata. Nic więc dziwnego, że turniej cieszy się ogromną popularnością. Drużyny przyleciały do Bukaresztu, a organizatorzy planowali mieć także publiczność na żywo w Arena Nationala. Niestety, na ostatnią chwilę wycofali się oni z tej decyzji ze względu dbania o zdrowie uczestników i pracowników.

Michał 'Nisha' JankowskiPolak powalczy o 40 milionów dolarów! Startują mistrzostwa świata w popularnej grze

Ponad milion widzów na transmisji

Niemniej, nie zmienia to faktu, że wielu z nich śledzi zmagania z domu. Podczas czwartkowego meczu Virtus.pro z OG na transmisjach zebrało się sumarycznie 1 130 749 oglądających. Warto wspomnieć, że najprawdopodobniej nie zostały wzięte dane z Chin, bowiem te często są trudno dostępne.

Tak duża frekwencja podczas spotkania OG nie jest zadziwiająca. Formacja ta jest jedną z najpopularniejszych na świecie, a na The International po zakwalifikowaniu się w ostatniej chwili, przyleciała obronić mistrzowski tytuł. 

Mistrzostwa Świata w League of LegendsImponujące wyniki esportowych mistrzostw świata. Wiele osób na to czekało

Więcej o: