Czegoś takiego jeszcze nie było. Szwedzi pokazali nowe zagranie

NiP w czwartkowym meczu z Movistar Riders zaprezentował nowe zagranie, które jest możliwe po wrześniowej aktualizacji CS:GO. Czy to zaledwie początek tego typu rozwiązań?

Wrześniowa aktualizacja do CS:GO wprowadziła parę znaczących zmian. Jedną z nich była możliwość upuszczenia granatów, co otwierało wiele nowych możliwości i taktyk. Podczas czwartkowego spotkania w ramach IEM Fall 2021: Europe ciekawą z nich zaprezentował NiP. 

Zobacz wideo Uczymy mistrzynię świata, o co chodzi w tym Counter-Strike'u!

Zespół w meczu z Movistar Riders mierzył się między innymi na mapie Inferno. Na niej po stronie terrorystów pokazał nowatorską technikę wejście na bombsite A. Nicolai "device" Reedtz zajął taktyczną pozycję, a jego koledzy z drużyny upuścili mu dodatkowe cztery granaty błyskowe. W związku z tym ten sumarycznie posiadał ich aż sześć. Kiedy reszta formacji zaczęła atakować jedną z dwóch stref detonacyjnych, Duńczyk używał granatów, aby niemalże w pełni oślepić rywali na kilkanaście sekund. 

Na jego nieszczęście zagranie to nie przyniosło sukcesu, wszak dana runda była "rundą eco" dla NiP-u. Oznacza to, że drużyna miała skromny ekwipunek, w celu zaoszczędzenia pieniędzy na kolejną rundę. Pomimo ograniczonej wizji, Movistar Riders i tak poradzili sobie z atakiem szwedzkiej drużyny. Niemniej w wyniku wcześniej opisanych zmian, podobnych taktyk powinniśmy oczekiwać coraz więcej, zarówno ze strony ekipy device'a, jak i innych formacji. 

Astralis cieszy się z triumfu na StarLadder Berlin Major 2019Znany esportowiec żegna się ze swoim zespołem. Dołączy do światowego giganta?

Fani NiP-u i tak mogą być zadowoleni, bowiem formacja i tak wygrała ćwierćfinał, przechodząc do półfinału IEM Fall. Ten rozegra ona w sobotę wieczorem przeciwko Teamowi Vitality. 

KennySFrancuska legenda zmieni grę? "Jeśli nie ma dla mnie miejsca, znajdę je sobie gdzieś indziej"

Więcej o: