Worlds 2021. Historyczne osiągnięcie czarnego konia. Faworyci zawiedli

Trzeci dzień mistrzostw świata w League of Legends niewątpliwie zaskoczył wielu. Reprezentanci Japonii pierwszy raz w historii awansowali do fazy grupowej.

Za nami zmagania w ramach grup fazy play-in na mistrzostwach świata w League of Legends. W czwartkowe popołudnie oczekiwaliśmy gładkiego awansu do dalszego etapu ze strony dwóch faworytów - LNG Esports oraz Cloud9. Pierwszy z nich wywiązał się z zadania, natomiast reprezentanci Ameryki Północnej zawiedli. Ich kosztem zespół z Japonii - DetonatioN FocusMe - dokonał pierwszego w historii regionu awansu do fazy grupowej.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Chińczycy pewnie przechodzą dalej

Większość spotkań podczas trzeciego dnia turnieju była jednostronna. LNG bez problemów poradziło sobie z INFINITY, które zostało pierwszą ekipą, która odpadła z Worlds 2021. PEACE i DFM również sięgnęli po zwycięstwa. Na koniec dnia mogliśmy oglądać Lukę "Perkza" Perkovića i spółkę stających w szranki z ostatnimi w grupie Unicorns of Love. Zespół ze Wspólnoty Niepodległych Państw pewnie pokonał Chmurki.

Historyczny awans reprezentacji Japonii

To spowodowało, że czekały nas dwie dogrywki. W pierwszej z nich UoL i Beyond Gaming walczyły o przetrwanie, a następnie zespół wspomnianego Chorwata rywalizował z mistrzami Japonii o pierwsze miejsce w grupie B, co jest jednoznaczne z bezpośrednim awansem do kolejnej fazy mistrzostw świata. Popularne Jednorożce zostały wyeliminowane z turnieju po walecznej batalii. Cloud9 również starało się z całych sił, ale czegoś zabrakło. DetonatioN FocusMe w 36 minut rozprawiło się z trzecią drużyną z Ameryki Północnej i mogło się cieszyć z historycznego awansu.

Wyniki czwartkowych meczów na Worlds 2021 prezentują się następująco:

  • 13:00 - LNG Esports 1:0 INFINITY
  • 14:00 - PEACE 1:0 RED Kalunga
  • 15:00 - DetonatioN FocusMe 1:0 Beyond Gaming
  • 16:00 - Unicorns of Love 1:0 Cloud9
  • 17:00 - Unicorns of Love 0:1 Beyond Gaming
  • 18:00 - DetonatioN FocusMe 1:0 Cloud9

Co czeka nas w weekend na Worlds 2021?

To jeszcze nie koniec emocji związanych z play-inami Worlds 2021. W grze o fazę grupową turnieju pozostało sześć zespołów, aczkolwiek tylko dwóm z nich uda się przejść dalej. Cztery ekipy staną piątkowego popołudnia w szranki w seriach best-of-five. PEACE podejmą Red Kalungę, a Galatasaray Esports zmierzy się z Beyond Gaming. Triumfatorzy obu pojedynków w sobotę zagrają z Cloud9 i Hanwha Life Esports o jedno ze wspomnianych miejsc w głównej części wydarzenia. 

Piątkowy harmonogram meczów na Worlds 2021 prezentuje się następująco:

  • 13:00 - Galatasaray Esports vs Beyond Gaming
  • 18:00 - PEACE vs RED Kalunga

Sobotni harmonogram meczów na Worlds 2021 prezentuje się następująco:

  • 13:00 - Hanwha Life Esports vs Beyond Gaming/Galatasaray Esports
  • 18:00 - Cloud9 vs RED Kalunga/PEACE

Transmisje z Worlds 2021 będziecie mogli śledzić w polskim języku za pomocą kanałów Polsat Games, między innymi w telewizji czy też za pomocą platformy YouTube.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.