Gracz zaspał na najważniejsze kwalifikacje w tym roku. Jego zespół przegrał walkowerem

Skandaliczna sytuacja miała miejsce w północnoamerykańskim turnieju kwalifikacyjnym do najważniejszego wydarzenia od dwóch lat. Zawodnik nie wstał na jedno z ważniejszych spotkań.

Trwa obecnie IEM Fall 2021 w Ameryce Północnej. Wydarzenie służy jako turniej kwalifikacyjny do PGL Major Stockholm, czyli najważniejszego turnieju w CS:GO od dwóch lat. Ze względu na pandemię koronawirusa, ostatnie zmagania rangi Majora miały miejsce ponad dwa lata temu. Śmiało można więc zakładać, że wszystkim biorącym udział w kwalifikacjach na całym świecie wielce zależy na zaklepaniu swojego miejsca. Okazuje się jednak, że nie do końca, wszak jeden gracz z Ameryki Północnej zaspał na mecz.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

Polak korzysta z sytuacji

Sytuacja miała miejsce późnego środowego wieczoru. Jedną z drużyn pojawiających się na serwerze było Evil Geniuses, w którego skład wchodzi Michał "MICHU" Müller. Polak i spółka nie mają nadal zapewnionego miejsca w Sztokholmie, więc pojedynek z Triumph miał ogromne znaczenie. Na całe szczęście naszego rodaka, mecz został wygrany przez EG walkowerem. Na serwerze nie pojawił się Jack "xCeeD" Holiman, który według informacji przekazanych przez drużynę zaspał na mecz.

Michał 'Snatchie' RudzkiTopowy polski gracz bez drużyny. "Chcę wrócić na zagraniczną scenę"

Zazwyczaj drużyny mają na takie sytuacje przygotowane osoby, które pełnią rolę rezerwowego i mogą zastąpić taką osobę. Okazuje się jednak, że Wesley "viz" Harris, rezerwowy Triumph, był już zgłoszony do spotkania, jako że jeszcze inny zawodnik był wówczas w trakcie przeprowadzki. 

Jak wygląda sytuacja MICHA?

Za to sama ekipa MICHA zajmuje m.in. dzięki temu incydentowi drugie miejsce w grupie B i jak na razie nadal nie może być pewne gry w play-offach IEM Fall. Wzięcie w nich udziału będzie kluczowe dla EG w kontekście pojawienia się w Sztokholmie. 

Michał 'Nisha' JankowskiPolak powalczy o 40 milionów dolarów! Startują mistrzostwa świata w popularnej grze

Więcej o: