Duże zmiany w FIFA 22. Producenci wprowadzają do gry pierwszą aktualizację

Zaledwie 3 dni po premierze EA Sports zdecydowało się na wypuszczenie pierwszej aktualizacji do FIFY 22. Poprawiono kilka błędów, a także zmieniono niektóre rozwiązania w samej rozgrywce.

FIFA 22 miała swoją premierę 1 października. W grze pojawiło się kilka błędów, które zostały naprawione wraz z dzisiejszą aktualizacją. Do rozgrywki dodano również 31 nowych twarzy zawodników, a także zmieniono chociażby system parad bramkarzy.

Zobacz wideo Historia serii FIFA - od Świerczewskiego do Mbappe

Bramkarze już nie tacy potężni

Największą zmianę, którą odczują gracze poczyniono w grze bramkarza. Od dzisiaj nie będzie on już wykonywał tak efektownych parad w obrębie pola karnego, przez co ułatwione zostanie zdobywanie bramek. Ponadto naprawiono błąd, w którym bramkarze dotykali piłki ręką poza polem karnym.

Wśród poprawek znalazło się jednak jedna, pozytywna zmiana dla bramkarzy. EA dodało im kilka nowych animacji na wypadek finezyjnego strzału zza pola karnego. Ma to poprawić skuteczność obron w przypadku tego rodzaju strzałów.

Xayoo jest jednym z największych polskich streamerów.Gigantyczny wyciek danych. Ujawniono zarobki polskich streamerów!

Inne, ważne zmiany

Co jeszcze jest zauważalne gołym okiem? Rozwiązano problem ze zbyt często odskakującą piłką spod nóg piłkarzy po przyjęciu. Ponadto poprawiono moment „zamrożenia" obrońcy w przypadku zagrania prostopadłej piłki górą przez przeciwnika. Teraz defensorzy powinni się zachowywać bardziej naturalnie.

Zmieniono również system kar za kontakty między piłkarzami. Arbitrzy będą rzadziej dyktować rzuty wolne za „lekkie, fizyczne kontakty". Zwiększono za to częstotliwość odgwizdywania faulów za szybkie wślizgi poza polem karnym, w szesnastce sędziowie będą bardziej pobłażliwi.

Michał 'MICHU' MüllerNiespodzianka w kwalifikacjach. Mistrzostwa świata bez czołowego polskiego gracza

Zmiany poza boiskiem

Wprowadzono również 31 nowe twarze zawodników, niestety nie ujawniono jakich. Dodatkowo naprawiono kilka błędów, takich jak użycie karty Joe Cole’a, przez którą nie dało się rozpocząć meczu. Zmieniono również animację walkoutu podczas otwierania paczek w trybie Ultimate Team. Teraz będzie się rozpoczynać nieco później.

Wprowadzono zmiany i naprawiono również niektóre aspekty w trybach kariery i VOLCIE. Łącznie wszystkich zmian jest kilkadziesiąt, w artykule wymieniliśmy najważniejsze. Wszystkie zaś są do przejrzenia na stronie EA Sports.

Canyon DWG KIA Damwon WorldsKara dla esportowych mistrzów świata. Opublikowali film, a teraz muszą przepraszać

Więcej o: