"eFootball jest najgorszą częścią ze wszystkich". Profesjonaliści zabrali głos

Premiera eFootballu zebrała fatalne recenzje wśród społeczności graczy. Na temat produkcji Konami wypowiedzieli się również profesjonaliści i streamerzy, którzy na co dzień zajmują się grami sportowymi. Nie zostawiają suchej nitki na następcy PES-a.

eFootball zostało najgorzej ocenioną grą w historii Steama. Na 17 tysięcy ocen zaledwie 10% jest pozytywnych. Konami już zapowiedziało poprawki i aktualizacje, jednak pierwsze wrażenie bardzo ciężko będzie usunąć. Grę skrytykowali również profesjonaliści.

Zobacz wideo NBA 2k22 utrzymuje pozycję niedoścignionego lidera w symulacjach koszykówki. Co poprawiono w porównaniu z poprzednimi wersjami?

„Najgorsza część ze wszystkich"

Jednym z krytyków gry był Ruben Moren „PataNegra7" Fernandez. Profesjonalny gracz nie przebierał w słowach. – Gram w PES od ponad 20 lat, a eFootball jest najgorszą częścią ze wszystkich – skwitował. Wtórował mu jego kolega z drużyny, Umberto „umbee96_" Frusciano. – W tej chwili gra jest niegrywalna – ocenił Włoch.

Inni gracze wskazują konkretnej na problemy, z którymi boryka się eFootball. Alex Alguacil, Bawarczyk grający dla FC Bayern Esports sprawę skomentował na Twitterze. – Gra powinna być bardziej solidna i płynna, z tego znany był PES – twierdzi Niemiec.

Streamerzy wspierają Polish Esport Cup 4!Znani streamerzy grają razem z Polish Esport Cup!

Problemy eFootballu

Do podobnych wniosków doszliśmy w naszej ocenie gry. eFootball raczy graczy rozgrywką wolną, chaotyczną, w której piłkarze często gubią piłki lub nie potrafią dokładnie wymieniać się nią między sobą. Przez to rozgrywka traci impet i dynamikę, a to może irytować, zwłaszcza ludzi przyzwyczajonych do znacznie dynamiczniejszej FIFY.

Czy istnieje ratunek dla produkcji Konami? Teoretycznie tak, bo producenci zapowiedzieli przyszłe aktualizacje. Jedna z nich ma pojawić się w listopadzie i ma wprowadzić do gry wiele ulepszeń, a także nowych trybów. Pytanie jednak, czy to nie powinno stać się już w dniu premiery. Obecnie gra przypomina bardziej wersję demonstracyjną, z opcjami gry pojedynczych meczów online lub z komputerem. Ponadto do wyboru jest zaledwie dziewięć drużyn, więc sama rozgrywka może się szybko znudzić. Jeden z profesjonalistów – Lotfi „Lotfi" Derradji z AS Monaco jest podobnego zdania. Twierdzi, że należy poczekać na właściwą premierę w listopadzie. Ma tutaj na myśli wyżej wspominaną aktualizację, która ma być kołem ratunkowym dla eFootballu.

Football Manager 2022 pojawi się na rynku jesienią 2021 roku.Football Manager 2022 nadchodzi. Co nowego znajdziemy w grze?

Więcej o: