Legendy znowu zagrają razem. Stworzą nowy zespół w VALORANT?

Kilkukrotni triumfatorzy Majorów w CS:GO zagrają o szczytny cel w VALORANCIE. Czy to prognoza zmian w karierze dla obu Francuzów?

Nathan "NBK-" Schmitt oraz Kenny "KennyS" Schrub to bezapelacyjnie legendy profesjonalnej sceny Counter-Strike'a. Na swoim koncie wspólnie posiadają trzy złote medale na Majorach - odpowiednikach mistrzostw świata w świecie CS-a. Teraz duet zagra wspólnie w reprezentacji Francji w ramach turnieju charytatywnego w VALORANCIE.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

NBK- i KennyS w walce o szczytny cel

W czwartek wystartuje druga edycja BLAST Spike Nations. Wydarzenie to współorganizowane jest przez Riot Games, Twitcha oraz BLASTA. W tegorocznej edycji udział weźmie dwanaście zespołów z różnych krajów, w tym między innymi z Francji. To właśnie w niej zobaczymy legendy Counter-Strike'a. Zwycięzcy przekażą w całości wygraną kwotę na cele charytatywne, a tym razem w puli nagród znalazło się 60 tysięcy dolarów. 

Możliwe, że występ w Spike Nations będzie pewnego rodzaju startem nowego etapu kariery zarówno dla Schmitta, jak i dla Schruba. Pierwszy z nich pod koniec czerwca ogłosił zakończenie przygody z CS:GO. Drugi natomiast od marca jest rezerwowym G2 Esports i regularnie streamuje VALORANTA, dlatego też w pełni przejście na produkcje Riot Games nie byłoby zaskakujące.

Shircane devils.one Teamfight TacticsPolak blisko podium mistrzostw świata TFT. Był jedynym Europejczykiem w finale

Na turnieju także reprezentacja Polski

Podczas wydarzenia zobaczymy także reprezentację Polski. Jej barw będzie bronił Patryk "paTiTek" Fabrowski, gracz Teamu Heretics, który od 24 września również okupuje w organizacji ławkę rezerwowych. Polacy w fazie grupowej turnieju zmierzą się z Brytyjczykami, Hiszpanami oraz Niemcami. Natomiast Francuzi staną w szranki z Włochami, Portugalczykami i reprezentantami krajów Beneluksu. 

Wydarzenie startuje już w czwartek, natomiast konkretny harmonogram i godziny poszczególnych spotkań nie są jeszcze znane. Transmisja będzie za to dostępna na kanale BLASTA w serwisie Twitch

Duncan 'Thorin' Shields to jeden z analityków PGL Major Stockholm.Burza po słowach dyrektora wielkiej organizacji. "Okradliście małą polską drużynę"

Więcej o: