Wisła Kraków znowu straciła punkty. Anonymo pewnie pokonuje rywali

Rozpoczęła się szósta kolejka ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021 w CS:GO. Anonymo zaprezentowało pokaz siły, miażdżąc The Lycans. Wisła All in! Games Kraków zaś znowu straciła punkty. Za nami też mecz na szczycie pomiędzy dwoma beniaminkami.

ESL Mistrzostwa Polski Jesień 2021 to najważniejszy turniej w kraju. 10 drużyn rywalizuje o 100 tysięcy złotych, a także miejsce m.in. w IEM Katowice 2022. Po pierwszych kolejkach liderem rozgrywek jest nieoczekiwanie beniaminek – Ungentium.

Zobacz wideo Podsumowanie 1. kolejki ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021

HONORIS zwycięzcą hitu kolejki

W trakcie 6. tygodnia rozgrywek odbył się zaległy mecz pomiędzy Wisłą All in! Games Kraków a HONORIS. Absolutnie hitowe starcie miało niezwykle wyrównany przebieg. Pierwsza mapa – Overpass – zakończyła się remisem 15:15. Druga zaś – Nuke – padła łupem HONORIS wynikiem 16:14. Drużynie NEO i TaZa udało się wygrać dzięki młodym talentom – Kamilowi „reiko" Cegiełce i Sebastianowi „fr3nd" Kuśmierzowi. Obaj w sumie zdobyli 55 fragów i byli zdecydowanie najlepszymi graczami na serwerze. Sytuacje Wisły starał się ratować głównie Grzegorz „jedqr" Jędras, który w poniedziałkowy wieczór wygrał w sumie aż cztery sytuacje clutchowe (mniej niż cała drużyna rywali).

Tym samym sytuacja w tabeli wygląda coraz lepiej z perspektywy HONORIS. Zespół ma na koncie zaledwie jedną porażkę i jeden remis, a także cztery zwycięstwa. Ich obecna pozycja – 5. – jest podyktowana zaległymi spotkaniami. Jeśli zawodnicy utrzymają taką formę, to wkrótce mogą się przebić na czub tabeli.

Michał 'Nisha' JankowskiGigantyczne pieniądze w esporcie. Polak z szansą na zarobienie milionów

Pokaz siły w wykonaniu Anonymo

Wreszcie Anonymo zagrało tak, jak oczekują kibice. Drużyna wręcz zmiażdżyła The Lycans – najsłabszą ekipę w stawce. Pierwsza mapa zakończyła się pogromem 16:2. Na Inferno Janusz „Snax" Pogorzelski i spółka mieli już więcej litości i wygrali „tylko" 16:6. Zespół zgarnął komplet zwycięstw i wskoczył na fotel wicelidera tabeli.

Anonymo udało się tak zagrać paradoksalnie w osłabionym składzie. Do drużyny wskoczył bowiem trener – Adrian „imd" Pieper, który nieoczekiwanie siał postrach w szeregach rywali. 25-latkowi siadały przykładowo takie strzały:

Ungentium nadal nieugięte

Obecny lider tabeli – Ungentium – zachował swoją pozycję po 6. kolejce. Podopieczni Macieja „luz" Bugaja wygrali jedną mapę z Team ESCA Gaming i zremisowali drugą, dzięki temu zgarnęli cztery punkty. Spotkanie było podwójnie ważne, bo obie drużyny przed kolejką sąsiadowały ze sobą w tabeli, a gdyby ESCA zgarnęła komplet punktów, to mogłaby przeskoczyć swojego rywala.

Komplet wyników poniedziałkowej kolejki:

  • Anonymo 2:0 The Lycans (Mirage 16:2, Inferno 16:6)
  • Wisła All in! Games Kraków – HONORIS (Overpass 15:15, Nuke 14:16)
  • Ungentium – Team ESCA Gaming (Nuke 15:15, Overpass 16:12)

Lewandowski znowu wyróżniony. Polak numerem jeden w popularnej grzeLewandowski znowu wyróżniony. Polak numerem jeden w popularnej grze

Więcej o: