Duży ruch w esportowym biznesie. ESE Entertainment przejmuje FRENZY

ESE Entertainment Inc., firma notowana na Toronto Stock Exchange (TSXV:ESE) podpisała list intencyjny w sprawie przejęcia Frenzy sp. z.o.o - spółki medialnej i technologicznej zajmującej się międzynarodową realizacją wydarzeń esportowych i gamingowych.

Ponadto firma FRENZY posiada również profesjonalny, mobilny i zautomatyzowany sprzęt telewizyjny, dzięki któremu może produkować programy typu reality show. Głównymi  źródłami przychodów firmy są produkcja telewizyjna, organizacja imprez i esportowych rozgrywek ligowych oraz realizacja kampanii reklamowych dla klientów. Założycielem i większościowym właścicielem Frenzy Sp. z.o.o jest Piotr Żak, Członek Rady Nadzorczej Cyfrowego Polsatu S.A., jednej z największych platform cyfrowych w Europie i największej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

Kolejny krok w rozwoju obu firm

Zgodnie z postanowieniami listu intencyjnego, ESE nabędzie 100% akcji Frenzy Sp. z.o.o, przy czym za 50% akcji ESE zapłaci w gotówce a pozostałe 50% zostanie wypłacone w akcjach ESE w okresie dwóch lat od zamknięcia transakcji, pod warunkiem osiągnięcia po zamknięciu transakcji określonych przez obie firmy celów przychodowych. Umowa przewiduje również, że zarządzenie aktywnościami biznesowymi i projektami po zamknięciu transakcji pozostanie w gestii kadry zarządzającej Frenzy.

- Poprzez przejęcie wiodącego na rynku zespołu produkcyjnego i technologicznego Frenzy, ESE wzmocni swoją globalną ofertę i dostarczy rozwiązanie 360 dla branży gier i esportu. ESE uzyska możliwość realizacji na najwyższym światowym poziomie projektów na skalę globalną, niezależnie od ich wielkości, branży czy szerokości geograficznej. To przejęcie pozwoli nam również na bezpośrednie rozszerzenie naszych relacji z konglomeratem medialnym, jakim jest Grupą Polsat Plus. Cieszymy się, że Piotr Żak, założyciel Frenzy, będzie pomagał nam w rozwoju firmy i zapewni strategiczne wsparcie ze strony Grupy Polsat - mówi Konrad Wasiela, CEO ESE.

Na zdjęciu Luca 'Perkz' Perković (z pucharem) wraz z kolegami z G2 Esports. Na lewo od niego Marcin 'Jankos' Jankowski.Największy transfer w historii LoL okazał się wtopą? Gwiazda na wylocie

 - Jestem bardzo zadowolony mogąc ogłosić, że Frenzy podpisało list intencyjny, aby połączyć siły z ESE i wnieść wkład w jej globalny, spójny ekosystem. Zbudowaliśmy bardzo solidną markę i rozwijamy się międzynarodowo. Wierzę, że dzięki połączeniu biznesowemu z ESE, Frenzy będzie w stanie rozwijać się jeszcze szybciej i ugruntować swoją pozycję na dynamicznym i rosnącym rynku esportowym - mówi Piotr Żak, założyciel i większościowy udziałowiec Frenzy.

ESE Entertainment to międzynarodowa firma założona w Kanadzie, od sierpnia 2020 roku notowana na giełdzie Toronto Stock Exchange (TSXV:ESE). Od 2019 roku warszawski oddział ESE Entertainment realizuje projekty z obszaru gamingu i esportu w Polsce,  Europie Środkowo-Wschodniej, Azji i Brazylii.  Firma  posiada doświadczony zespół w obszarze esportu i gamingu, marketingu sportowego, organizacji międzynarodowych wydarzeń, mediów oraz badań rynku i technologii. ESE prowadzi również własne kanały e-commerce, współpracuje z organizatorami  wydarzeń esportowych i sportowych oraz prowadzi drużyny esportowe i jest promotorem esportowych rozgrywek ligowych.

Marcelo 'coldzera' David to brazylijska legenda CS:GO.Gwiazdor przynosi drużynom pecha. Jego zespół znów został upokorzony

Więcej o: