FIFA 22. Najlepsi pomocnicy w grze. Musisz ich mieć!

Zawodnicy środka pola to nie tylko spoiwo piłkarskiego zespołu, ale także jego wirtualnej wersji. W FIFIE 22 dostępnych będzie sporo środkowych pomocników, którzy powinni przykuć uwagę graczy.

Premiera FIFY 22 odbędzie się już 1 października. Do tego czasu poznajemy kolejne elementy świata stworzonego przez EA Sports. Tym razem przyszła pora na listę najlepszych napastników dostępnych w nowej edycji legendarnego symulatora sportowego.

Zobacz wideo Historia serii FIFA - od Świerczewskiego do Mbappe

Deficyt ofensywnych pomocników

Realia z prawdziwych boisk zostały przeniesione do świata FIFY. W obu rzeczywistościach istnieje deficyt ofensywnych, środkowych pomocników, tak zwanych „dziesiątek". Obecnie w futbolu coraz częściej odchodzi się od formacji, w których było miejsce dla takich zawodników. Efekt widzimy w FIFIE, gdzie wśród czołowych pomocników zaledwie dwóch posiada kartę na pozycji OŚP.

Dominują bardziej uniwersalne rozwiązania. Tak oto najlepszy duet stworzy się z graczy Premier LeagueKevina de Bruyne’a i N’Golo Kante, którzy są jedynymi pomocnikami w grze ocenionymi na minimum 90. Tuż za ich plecami znajduje się Joshua Kimmich, który powinien doskonale zabezpieczyć tyły, a także zapewnić przewagę w środku pola. Podobne atrybuty oferuje Leon Goretzka – to jedyny piłkarz, którego wszystkie statystyki na karcie wynoszą minimum 80. Niemiec to zatem najbardziej uniwersalna karta w grze. Tak prezentuje się TOP10 środkowych pomocników:

  1. Kevin de Bruyne - 91
  2. N’Golo Kante - 90
  3. Joshua Kimmich - 89
  4. Heung Min Son - 89
  5. Casemiro – 89
  6. Bruno Fernandes – 88
  7. Toni Kroos – 88
  8. Leon Goretzka – 87
  9. Thomas Muller – 87
  10. Luka Modrić – 87

Szybkość znaczy jakość

Przepis na sukces w każdej edycji jest jeden – szybkość. Im szybsi zawodnicy, tym łatwiej wygrywać kolejne mecze. Dlatego warto od razu porzucić pomysł na kupno np. Toniego Kroosa, Serio Buesqueta czy Parejo. Będą oni mało użyteczni na boisku, mimo że mają znakomite inne atrybuty. Warto zatem poszukać innych rozwiązań.

Ciekawą kartę otrzymał Marcos Llorente, którego oceniono na 86. Większą uwagę przyciąga jego tempo, które wynosi aż 88. To najszybszy środkowy pomocnik w grze, jego cena będzie jednak ogromna, gdyż inne statystyki również wyglądają znakomicie. Warto zatem poszukać niżej ocenionych piłkarzy jak Quincy Promes czy Alxis Claude-Maurice, którzy szybkością mogą zdobyć przewagę w środku pola. W grze dostępne są również Ikony. To ogromny wydatek, najlepsi jak Ruud Gullit, czy Ronaldinho i Diego Maradona to koszt kilku milionów monet.

Więcej o: