FIFA 22. Oni najlepiej zabezpieczą bramkę. Najlepsi bramkarze w grze

Premiera FIFY czeka już za rogiem, wielu graczy już teraz rozmyśla nad tym, jaki skład skompletować w grze, a zwłaszcza w trybie Ultimate Team. Przygotowaliśmy listę najlepszych bramkarzy do kupienia w nowej edycji popularnego symulatora piłkarskiego.

FIFA 22 będzie miała swoją premierę już 1 października. We wrześniu poznaliśmy statystyki wszystkich piłkarzy, dzięki temu gracze mogą już planować wygląd swoich składów w trybie kariery i Ultimate Team.

Zobacz wideo Historia serii FIFA - od Świerczewskiego do Mbappe

Za jakość trzeba zapłacić

Pozycja bramkarza jest specyficzna w świecie FIFY. Tutaj zazwyczaj rządzą czyste statystyki i jak w przypadku innych pozycji piłkarze teoretycznie słabsi mogą idealnie wpasować się do drużyny, tak golkiper im z wyższej półki, tym zawsze będzie lepiej bronił. Lepsze statystyki bramkarzy przekładają się na większą powtarzalność, robienia mniejszej liczby błędów czy wyciągania niesamowitych strzałów.

Z tego względu, by mieć dobrego bramkarza, trzeba za niego sowicie zapłacić. Tutaj nie ma drogi na skróty i polecamy celować jak najwyżej. Mowa tutaj przede wszystkim o Janie Oblaku i Manuelu Neuerze. Tak naprawdę dobrym wyborem będzie wybranie każdego z grona TOP10 bramkarzy, a są to:

  1. Jan Oblak – 91
  2. Manuel Neuer – 90
  3. Marc-Andre ter Stegen – 90
  4. Gianluigi Donnarumma – 89
  5. Alisson – 89
  6. Thibaut Courtois – 89
  7. Ederson – 89
  8. Keylor Navas – 88
  9. Wojciech Szczęsny – 87
  10. Hugo Lloris – 87

Sztuczki na znalezienie dobrego bramkarza

Gdy portfel klubu nie pozwala na zakup najdroższych bramkarzy, warto zwrócić uwagę na inne parametry. W przypadku bramkarzy będzie to oczywiście wzrost. Ciekawym rozwiązaniem jest przepatrzenie kart, które mają minimum 190 centymetrów wzrostu. Wśród takich wieżowców znajduje się chociażby Edouard Mendy. Bramkarz Chelsea ma ocenę 83, ale przez swój wzrost powinien radzić sobie z wieloma strzałami, a przy tym być stosunkowo tani. Całkiem nieźle wyglądają również karty Alphonse Areoli i Unaia Simona.

Przy większym zasobie portfela ciekawym rozwiązaniem jest zakup Ikon. W FIFIE 22 znaleźli się takie legendy jak Iker Casillas, Lew Jaszyn, Peter Schmeichel, Edvin van der Sar i Petr Cech. Pierwszy z nich to nowa postać wśród zbioru Ikon. Hiszpan mimo to z miejsca stał się najwyżej ocenionym bramkarzem w grze, posiadając overall na poziomie 92 na najlepszej karcie. Można również skierować się na wariant polski, czy zasilić swój skład FUT Jerzym Dudkiem. Warto jednak pamiętać, że karty Ikon i Bohaterów będą bardzo drogie, często przewyższające ich wartość, którą da się przełożyć na boisko. Ich cena jest bowiem podyktowana unikalnością i prestiżem, które nie posiadają zwykłe złote karty.

Więcej o:
Copyright © Agora SA