Polska nadal w czołówce w znanej grze. Znakomite wyniki polskich ekip

W ubiegłą niedzielę zakończył się letni split European Masters 2021 w League of Legends. W finale triumfował zespół Karmine Corp, którego graczem jest Jakub "Cinkrof" Rokicki. W całym turnieju zaprezentowały się trzy drużyny z Polski, które tym samym umocniły kraj na 4. pozycji rankingu regionalnego.

European Masters to drugi, najważniejszy turniej w Europie, w którym dużą rolę odgrywają Polacy. W ostatniej edycji wzięło udział aż 25 pochodzących znad Wisły, w tym trzy zespoły pochodzące z rodzimych rozgrywek – Ultraligi. Dzięki ich sukcesom Polska aktualnie zajmuje 4. miejsce w rankingu regionalnym.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Na czym polega regionalny ranking?

Regionalny ranking EU Masters to zestawienie najmocniejszych regionów w Europie, stworzone przez jednego z użytkowników Reddita. Łącznie jest dwanaście regionów, a Polska aktualnie zajmuje czwartą pozycję. Punkty w nim przyznawane są według osiągnięć drużyn z każdego kraju. Najwięcej, bo aż 12 otrzymuje zwycięzca rozgrywek. Jeśli zespół odpadnie w pierwszej fazie grupowej Play-in, to nie otrzymuje żadnych punktów.

Warto również uwzględnić fakt, że Polacy grający dla zagranicznych drużyn pracują na pozycję w rankingu lig spoza kraju. Dobrym przykładem jest aktualny mistrz – Cinkrof – który jest Polakiem grającym dla francuskiego zespołu Karmine Corp. Za zwycięstwo Karmine Corp wzbogaciło Francję o 12 punktów, dzięki czemu ten kraj zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w tabeli.

Pro Evolution Soccer zmienia nazwę. Teraz jest to eFootball.Kontrowersyjny pomysł twórców eFootball. Czy to wypali?

Pozycja Polski

Na dorobek punktowy Polski pracują drużyny, które awansowały do European Masters za pośrednictwem krajowych mistrzostw – Ultraligi. Na ostatniej edycji były to PDW, Illuminar Gaming i AGO ROGUE. Najdalej dotarło PDW, które wystąpiło w ćwierćfinale turnieju, notując tym samym pięć punktów w rankingu.

Biorąc pod uwagę najważniejszy ranking, Polska zajmuje w nim aktualnie 4. pozycję. Wyżej są tylko Hiszpania, DACH (kraje niemieckojęzyczne – Niemcy, Austria, Szwajcaria, Luksemburg i Liechtenstein), a także Francja. Kraj Napoleona obecnie jest liderem tabeli, głównie dzięki fantastycznym wynikom w ostatnich edycjach, kiedy to ich przedstawiciele tłumnie docierali do półfinałów i finałów, a także je wygrywali. Dla Polski najlepszy występ miał miejsce w lecie 2020 roku, kiedy to zwycięzcą EU Masters zostało AGO ROGUE.

Tak prezentuje się obecnie tabela:

 1. Francja 104/67
 2. DACH 94/56
 3. Hiszpania 86/57
 4. Polska 70/42
 5. Wielka Brytania 57/42
 6. Bałkany 24/23
 7. Włochy 21/17
 8. Grecja 16/14
 9. Beneluks 8 
 10. Czechy i Słowacja 6
 11. Portugalia 4
 12. Kraje bałtyckie 3

Acend po decydującym spotkaniu z SuperMassive Blaze.Wielki sukces Polaków. Pojadą na Mistrzostwa Świata

Więcej o: