Odważna decyzja. 18-latek dołącza do czołowego, polskiego zespołu

x-kom AGO wraca do sześcioosobowego składu dywizji CS:GO. Warszawska organizacja zdecydowała się podpisać kontrakt z 18-letnim Szymonem "kRaSnaL" Mrozkiem, dla którego jest to pierwszy, profesjonalny kontrakt w karierze.

x-kom AGO od mniej więcej 2 lat testuje zestawienie sześciu graczy w swojej drużynie CS:GO. Jastrzębie na kilka miesięcy porzucili ten pomysł, by do niego wrócić wraz z podpisaniem kontraktu z nowym zawodnikiem – kRaSnaLem.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

Był kogutem, jest jastrzębiem

Szymon „kRaSnaL" Mrozek już od dłuższego czasu był przymierzany do AGO. 18-latek pojawiał się na treningach drużyny, towarzyszył jej w niektórych meczach, aż wreszcie stał się oficjalnie częścią zespołu. Dla 18-latka jest to pierwszy kontakt z profesjonalną organizacją. Dotychczas zasłynął on z gry dla los kogutos – składu bez klubu, który wystąpił m.in. na ESL Mistrzostwach Polski.

Mrozek nie kryje zadowolenia z transferu - Po paru latach grania mixowo dołączam do x-kom AGO. Jest to spełnienie moich marzeń. Muszę udowodnić swoją wartość i pokazać, co potrafię na serwerze. Jestem szczęśliwy, bo zostałem zauważony. Będą to pracowite miesiące – komentuje kRaSnaL.

Jakub 'kuben' Gurczyński, trener MAD LionsImponująca seria drużyny polskiego trenera. Awansowali do dwóch ważnych turniejów

Powrót do sześcioosobowego składu

AGO tym samym wraca do koncepcji gry sześcioma zawodnikami, gdzie jeden pełni rolę rezerwowego. W 2021 roku miejscem w składzie wymieniała się dwójka Eryk „leman" Kocęba i Paweł „reatz" Jańczak. Ten drugi w czerwcu zdecydował się jednak na transfer do MAD DOG’S PACT, gdzie otrzymał pewny plac gry.

kRaSnaL to również kolejny, młody gracz w stajni x-kom AGO. Jastrzębie obecnie mogą się pochwalić wypatrzeniem Macieja „F1KU" Miklasa, który dołączył do drużyny jako rezerwowy w 2019 roku, gdy miał zaledwie 16 lat. Teraz jest podporą organizacji. W AGO na profesjonalnej scenie zaistniał również Miłosz „mhL" Knasiak – niezwykle utalentowany snajper, mający obecnie 19 lat. Z nowego transferu zadowolony jest manager dywizji CS:GO w x-kom AGO, Arek „Maden" Madeński - Bardzo się cieszymy, że Szymon dołącza do naszej drużyny, jest to młody i bardzo ambitny zawodnik. Wierzymy, że poza umiejętnościami w samej grze wniesie dużo świeżej krwi – kwituje Madeński.

Logo Wolves pojawiło się na koszulkach Evil Geniuses.Logo z Premier League na koszulkach drużyny Polaka. Kolejny klub wszedł w esport

Więcej o: