Do trzech razy sztuka? Anonymo z jeszcze jedną szansą

Wczoraj wieczorem, gdy Anonymo przegrało mecz z MAD Lions, polscy kibice pogodzili się z odpadnięciem z zamkniętych kwalifikacji IEM Fall 2021. Wygląda jednak na to, że nie wszystko jeszcze stracone, gdyż organizatorzy otworzyli jeszcze jedną drabinkę, by wyłonić 13. drużynę turnieju.

Zamknięte kwalifikacje IEM Fall 2021 miały wczoraj dobiec końca. Dwanaście zwycięskich drużyn zapewniło sobie awans na turniej główny, Anonymo zaś przegrało dwa spotkania i odpadło z turnieju. Przed Polakami pojawiła się jednak niespodziewana szansa od organizatorów.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

Druzgocąca porażka

Wczorajszy wieczór nie był najlepszy dla wielu polskich kibiców esportu. Anonymo Esports poniosło porażkę w starciu z MAD Lions. Polacy przegrali swoją mapę, Mirage, 11:16, mimo prób come-backu w drugiej połowie. W świetnej dyspozycji był ukraiński snajper Volodymyr „Woro2k" Veletniuk, który niemal w pojedynkę pogrążył polski zespół. Rywalizacja przeniosła się na Ancient, gdzie nieoczekiwanie to Polacy zagrali niemalże perfekcyjnie. Spotkanie było błyskawiczne, bo zakończyło się potężnym zwycięstwem 16:2 dla Anonymo, a świetne występy zaliczyli wszyscy zawodnicy, ze szczególnym wskazaniem na Patryka „Demho" Tomaszewskiego. 20-latek osiągnął rating 2.04, co jest zarazem jego najlepszym wynikiem w karierze.

Decydującą mapą spotkania było Inferno. Polacy mieli wielkie apetyty, zwłaszcza po tak udanym starciu na Ancient. Niestety MAD Lions szybko ukróciło te marzenia, niemal od samego początku w pełni dominując na serwerze. Wynik do przerwy 12:3 zwiastował szybkie zakończenie tego pojedynku. Po zmianie stron Anonymo rozpaczliwie walczyło o poprawę wyniku, ale ostatecznie przegrało 6:16. Ponownie pogromcą Polaków był Woro2k, który był najlepszy na serwerze.

IEM 2019 KatowiceWielkie zmiany w CS-owej Lidze Mistrzów. Polska drużyna z przepustką do turnieju?

Szansa znikąd

Po spotkaniu wydawało się, że koniec marzeń o IEM Fall 2021, a także PGL Major Stockholm, IEM jest bowiem przepustką na ten prestiżowy turniej. Anonymo zmarnowało dwie szanse na wyjście z zamkniętych kwalifikacji, które były wyjątkowo bardzo proste do przejścia. Mimo to Janusz „Snax" Pogorzelski i spółka nie podołali zadaniu.

Przed Polakami pojawiła się jednak niespodziewana szansa udziału w turnieju głównym. Organizatorzy dzisiaj otworzyli drabinkę, dla czterech najgorszych drużyn turnieju, w tym Anonymo. Zespoły będą się bić o 13. Miejsce zamkniętych kwalifikacji, które początkowo nie miało większego znaczenia. Teraz jednak okazuje się, że 13. drużyna kwalifikacji wskoczy na listę rezerwową, w razie gdyby jeden z uczestników IEM Fall 2021 nie mógł wziąć udziału w turnieju. Jest to jednak sprawa bez precedensu, w esporcie nie stosuje się tego typu praktyk. O co więc może chodzić?

Na zdjęciu Luca 'Perkz' Perković (z pucharem) wraz z kolegami z G2 Esports. Na lewo od niego Marcin 'Jankos' Jankowski.Jedna z najpopularniejszych marek oskarżona o "poaching". Największy kryzys od lat

Najprawdopodobniej organizator rozgrywek wie coś więcej i już teraz chce się zabezpieczyć przed nagłą stratą jednego z uczestników. Domysły wskazują tutaj na Heroic. Wobec Duńczyków toczy się postępowanie ESIC o oszukiwanie. Były trener zespołu – Nicolai „HUNDEN" Petersen oskarżył swoich podopiecznych o bycie zamieszanym w głośną swego czasu aferę coach buga. Początkowo o oszukiwanie ukarany był sam HUNDEN, ale trener może sprowadzić na dno swoich byłych współpracowników. W takim wypadku Heroic nie wystąpi na IEM Fall, a w ich miejsce wskoczy drużyna, która zajmie trzynaste, tym razem szczęśliwe miejsce na trwających kwalifikacjach.

Harmonogram spotkań

Polacy zagrają jeszcze dziś z duńskim OPAA. Jest to teoretycznie najsłabsza drużyna w stawce, która na turnieju przegrała dwukrotnie 0:2 – z Fiend oraz FaZe. Cała drabinka wygląda zaś tak:

  • 14:00 SAW – Eternal Fire
  • 21:00 OPAA - Anonymo  

Transmisja spotkań odbędzie się na kanale ESL.

Paweł 'delord' Szabla, Illuminar GamingNiespodzianka. Dwóch Polaków w finale wielkiego turnieju European Masters

Więcej o: