Wielki sukces Polaków! Zagrają w play-offach ważnego turnieju

Turniej Masters Berlin w VALORANCIE wkracza w decydującą fazę - play-offy. Na szczęście wystąpią w nich Polacy, czyli Patryk "starxo" Kopczyński i Aleksander "zeek" Zygmunt. Ich drużyna - Acend -pokonała w decydującym meczu SuperMassive Blaze 2:1 i awansowała tym samym do ćwierćfinału prestiżowego turnieju.

Masters Berlin to jeden z najważniejszych turniejów roku w VALORANCIE. Jest to finał trzeciego cyklu Valorant Champions Tour, który stanowi przepustkę do mistrzostw świata, które odbędą się w grudniu. W rozgrywkach bierze udział Acend, którego barwy reprezentuje dwóch Polaków.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Thriller do ostatniej chwili

Decydujące spotkanie fazy grupowej nie rozpoczęło się po myśli Acend. Europejski zespół był wyraźnie słabszy na mapie przeciwnika – Ascent – na której poległ wynikiem 6:13. SuperMassive Blaze grał bezbłędnie, zwłaszcza w obronie, kiedy to stracił zaledwie jeden punkt na siedem możliwych.

Rywalizacja tym samym przeniosła się na Binda. Tutaj o wynik mogliśmy być spokojni – jest to najlepsza mapa Acend, na której posiada współczynnik wygranych wynoszący 83%! Nie inaczej mogło być w czwartkowe popołudnie – Polacy i spółka rozegrali znakomitą pierwszą połowę, zakończoną wynikiem 9:3. Po zmianie stron wystarczyło dopiąć wszelkich formalności, a pojedynek ostatecznie zakończył się wynikiem 13:7. W świetnej formie był Patryk „starxo" Kopczyński, który osiągnął 20 trafień. Lepszy od niego był tylko Mehmet Ya??z "cNed" ?pek.

IEM 2019 KatowiceWielkie zmiany w CS-owej Lidze Mistrzów. Polska drużyna z przepustką do turnieju?

Nadeszła pora na trzecią, decydującą o losach spotkania mapę. Był to Split, na którym od początku oglądaliśmy wymianę ciosów rodem z desek bokserskiego ringu. Na półmetku spotkania na ekranie widniał remis 6:6. Po zmianie stron to SuperMassive Blaze lepiej wystartował, ale Acend szybko opanował sytuację. Europejski kolektyw zaczął punktować w błyskawicznym tempie i pewnie zmierzać po zwycięstwo. W końcówce spotkania nie obyło się bez nerwowych chwil, ale ostatecznie ekipa Polaków wygrała 13:10. Niekwestionowanym liderem drużyny był tym razem Aleksander „zeek" Zygmunt – 20-latek z 27 fragami i ACS 348 znalazł się na czele tabeli. Całkiem nieźle zagrał również starxo, który zakończył mecz z dorobkiem 18 trafień i ACS na poziomie 218.

Pora na play-offy

Tym samym Acend awansował na wymarzone play-offy Masters Berlin. Polacy i spółka trafili w ćwierćfinale na 100 Thieves – amerykańską ekipę, która wygrała grupę C, tracąc w turnieju zaledwie jedną mapę. Będzie to zarazem pierwszy mecz Acend na zespół z Ameryki Północnej, która uważana jest za najsilniejszy region. Świetny dowód na to, to zestawienie uczestników turnieju, bowiem wszyscy reprezentanci Nowego Kontynentu awansowali do play-offów.

Na zdjęciu Luca 'Perkz' Perković (z pucharem) wraz z kolegami z G2 Esports. Na lewo od niego Marcin 'Jankos' Jankowski.Jedna z najpopularniejszych marek oskarżona o "poaching". Największy kryzys od lat

Przed Acend stoi na pewno spore zadanie, dodatkowo zespół Polaków trafił do trudniejszej części drabinki. Jeśli udałoby im się awansować, to w półfinale zagrają z kimś z pary Envy – Sentinels. Ci drudzy to aktualnie najlepsza drużyna na świecie, która w Berlinie broni tytułu wywalczonego kilka miesięcy temu.

Łącznie osiem zespołów stanie dziś do rywalizacji o półfinał turnieju. Gra toczy się o dużą stawkę – zwycięzca turnieju otrzyma aż 225 tysięcy dolarów, oraz miejsce na mistrzostwach świata, które odbędą się w grudniu. Ponadto do wygrania są Circuit Points, które również są potrzebne, by pojechać na światowy czempionat.

Harmonogram dzisiejszych spotkań:

  • 13:00 Vision Strikers – Gambit Esports
  • 16:00 G2 Esports – KRU Esports
  • 19:00 Acend – 100 Thieves
  • 22:00 Envy – Sentinels

Wszystkie mecze są transmitowane na oficjalnym kanale VALORANT na Twitchu, oraz na kanałach Polsat Games.

Paweł 'delord' Szabla, Illuminar GamingNiespodzianka. Dwóch Polaków w finale wielkiego turnieju European Masters

Więcej o: