Niespodzianka. Dwóch Polaków w finale wielkiego turnieju European Masters

Dobiega końca European Masters Summer 2021 w League of Legends. Przed nami już tylko finał turnieju, w którym spotkają się Karmine Corp i Fnatic Rising. W obu drużynach znajdują się Polacy.

European Masters to drugi, najważniejszy turniej w regionie. W letniej edycji pula nagród wynosi 150 tysięcy dolarów. Do finału dotarły dwie drużyny, w których pracują Polacy – to zawodnik Jakub „Cinkrof" Rokicki i Paweł „delord" Szabla, który jest głównym trenerem Fnatic Rising.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

EU Masters oknem wystawowym na świat dla Polaków

Trwająca edycja została zdominowana przez polskich graczy. Na turnieju pojawiły się trzy, krajowe drużyny: PDW, Illuminar Gaming i AGO ROGUE. Ponadto w rozgrywkach wzięło udział wielu rozsianych po Europie Polaków. Łącznie Polska wystawiła najliczniejszą reprezentację w liczbie 25 graczy. To 17% wszystkich uczestników w turnieju i znacząco więcej niż drugie Niemcy („tylko" 14 reprezentantów).

W efekcie w półfinałach turnieju wystąpiło aż siedmiu zawodników znad Wisły, w każdym zespole znajdował się minimum jeden przedstawiciel Polski. Wśród tego grona znalazła się drużyna Karmine Corp, która broniła tytułu wywalczonego w poprzedniej, wiosennej edycji.

Paweł 'innocent' Mocek, zawodnik Anonymo Esports Polacy nie dali rady i spadli do dolnej drabinki. W Anonymo nadal braki

Zawodnik kontra trener

Do finału ostatecznie awansowali gracze Karmine Corp, którzy pokonali 3:2 BIG, a także Fnatic Rising, które wygrało również 3:2, ale z Misfits Premier. Odpadnięcie tej ostatniej drużyny najmocniej zmniejszyło populację Polaków w turnieju, bo w barwach francuskiej organizacji występowało aż czterech biało-czerwonych. Taki wynik był także sporą niespodzianką, bo to Misfits stawiano w roli faworyta.

Tym samym w finale obejrzymy pojedynek Karmine Corp z Fnatic Rising. Pierwsi to przedstawiciele francuskiego regionu, a zarazem bronią tytułu na European Masters. W jej barwach występuje Jakub „Cinkrof" Rokicki, który jest Junglerem w drużynie. Fnatic Rising wywodzi się z kolei ze Szwecji i jest akademią głównego składu organizacji – Fnatic. Pod pomarańczową banderą pracuje Paweł „delord" Szabla, który od grudnia 2020 roku jest trenerem drużyny. Jak widać jego praca przynosi rezultaty, bo zespół ostatni raz gościł w finale Masters w 2017 roku.

Kiedy i gdzie będziemy mogli obejrzeć ten pojedynek? Finał turnieju jest zaplanowany na 19 września o godzinie 18:00. Transmisja spotkania odbędzie się na kanale Polsat Games na Twitchu.

Michał 'MICHU' Müller Drużyna Polaka w tarapatach, poważne osłabienie przed ważnym turniejem

Więcej o: