Drużyna Polaka w tarapatach, poważne osłabienie przed ważnym turniejem

Wkrótce rozpocznie się nowy turniej CS:GO - BLAST Premier Fall Groups 2021. Na imprezie pojawi się Evil Geniuses z Michałem "MICHU" Müllerem na pokładzie. Niestety w zespole zabraknie dwóch, podstawowych graczy.

BLAST Premier Fall Groups 2021 rozpocznie się już 16 września, a całe rozgrywki otworzy spotkanie Evil Geniuses i Astralis. Drużyna Polaka będzie jednak musiała ratować się stand-inami, gdyż dwaj podstawowi zawodnicy organizacji zajmą się w najbliższych dniach poprawą swojego stanu mentalnego.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

Na BLAŚCIE bez stanislawa i Brehze’a

Kogo zabraknie na turnieju? Będą to Peter „stanislaw" Jarguz oraz Vincent „Brehze" Cayonte. Dla pierwszego z nich będzie to przedłużenie przerwy, którą wziął jeszcze w sierpniu. Amerykanin zaś zdecydował się na pauzę od gry w ostatniej chwili, tuż przed startem turnieju. Powód w obu przypadkach jest taki sam. Organizacja tłumaczy, że obaj zawodnicy mają się w najbliższym czasie skupić na poprawie swojej sfery mentalnej.

Nie jest to nowość w świecie esportu. Od kilkunastu miesięcy mamy do czynienia z coraz częstszymi tego typu przerwami. Zawodnicy przez bardzo napięty harmonogram spotkań, a także ogromną liczbę godzin poświęconą na treningi (często jest to około 100 godzin w przeciągu dwóch tygodni) czują wypalenie zawodowe oraz zmęczenie wywołane przez permanentny stres. Organizacje zaczęły coraz częściej zwracać uwagę na problemy swoich graczy, dzięki czemu decydują się na wysłanie ich na urlop, nawet w trakcie sezonu.

Kibice podczas mistrzostw w grach komputerowych Intel Extreme Masters w KatowicachKibice wracają na trybuny legendarnego turnieju. Katowicki Spodek znów ożyje

Zastępcy z przeciętnej półki

Evil Geniuses nie zamierza jednak składać broni i zagra na BLAST Premier Fall Groups, niestety w mocno zmienionym składzie. Do drużyny dołączą Damian „daps" Steele i Teodor „SPELLAN" Nikolov. Pierwszy z nich kilka miesięcy temu odwiesił myszkę na kołku, po tym jak zakończył karierę esportowca w VALORANCIE. Kanadyjczyk wrócił do rywalizacji na prośbę Evil Geniuses i zagrał z drużyną na ESL Pro League. Rozgrywki były fatalne w wykonaniu amerykańsko-europejskiego zespołu, który zakończył je z zerowym dorobkiem punktowym.

SPELLAN zaś od dłuższego czasu przesiaduje na ławce rezerwowych w MAD Lions. W praktyce oznacza to, że znajduje się na wylocie z drużyny. Teraz otrzymał szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności w Evil Geniuses. Powinna być to jednak krótka przygoda – organizacja zapowiedziała już, że wróci do prawidłowego składu na IEM Fall 2021 North America, który odbędzie się początkiem października.

Skład Evil Geniuses na nadchodzący BLAST Premier Fall Groups

  • Tsvetlin „CeRq" Dimitrov
  • Owen „oBo" Schlatter
  • Michał „MICHU" Müller
  • Damian „daps" Steele - zmiennik
  • Teodor „SPELLAN" Nikolov – zmiennik

Komentator sportowy Dariusz SzpakowskiRewolucja w FIFA 22! Jest nowy polski komentator. Szpakowski odchodzi!

Więcej o: