Ismail Ali zachwycił świat. Popisowa akcja w kluczowym momencie meczu [WIDEO]

ESL Pro League Season 14 w grze Counter-Strike: Global Offensive już za nami, nie milkną echa popisowej akcji jednego z gwiazd turnieju - Ismaila "refrezh" Aliego. Zawodnik Heroic popisał się znakomitą akcją w momencie, gdy wszyscy spisali go na straty.

ESL Pro League to najważniejsza liga CSa, często opisywana jako esportowa Liga Mistrzów. Zwycięzcą ostatniego sezonu został zespół Natus Vincere. Duńczycy z Heroic dotarli do półfinału, gdzie przegrali z Na’Vi. Prawdziwe show zaprezentowali jednak w ćwierćfinale podczas spotkania z Teamem Liquid.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

Już witali się z gąską

Cała akcja miała miejsce podczas ćwierćfinałowego spotkania pomiędzy Heroic i Teamem Liquid. Obie drużyny wygrały po jednej mapie, o awansie miał przesądzić wynik na Inferno. Rywalizacja na tej lokacji była bardzo zacięta i wyrównana, ostatecznie górą byli gracze Heroic, którzy potrzebowali dogrywki, by pokonać przeciwnika.

Samej dogrywki jednak mogłoby nie być, gdyby nie niesamowita akcja jednego z Duńczyków. Liquid bowiem prowadziło 15:14 i w 30. rundzie spotkania posiadało przewagę 5vs1. W inny wynik, niż zwycięstwo Amerykanów nie wierzyli już nawet komentatorzy, którzy wprost przedstawili Liquid jako uczestników półfinału turnieju. Wówczas stała się magia.

Piotr 'Izak' SkowyrskiTa platforma zdetronizuje YouTube'a. Leśnodorski: To kwestia roku, maksymalnie trzech

Refrezh z akcją roku?

Na placu boju po stronie Heroic pozostał jedynie refrezh. 23-latek znajdował się w sytuacji beznadziejnej, w której mierzył się z pięcioma rywalami jednocześnie. W 99% przypadków jest to pozycja, z której nie da się uciec. W sobotę obejrzeliśmy jednak ten 1%, kiedy to zawodnik dokonuje czynów niemożliwych. Całą akcję można obejrzeć poniżej:

Zagranie na pewno znajdzie się w gronie najlepszych z 2021 roku. Akcja imponuje tym bardziej, gdy weźmiemy pod uwagę czynniki – drużyna była na straconej pozycji, mała pomyłka eliminowałaby ją z turnieju, na zawodniku ciążyła ogromna presja, Ponadto refrezh posiadał raczej przeciętną broń – Galila – a mimo to zdołał wyjść zwycięsko z tej sytuacji.

Organizacja opublikowała również nagranie przedstawiające reakcje zawodników:

E-sport. Akademia Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej uruchamia nową specjalizacjęRewolucyjny pomysł Igrzysk Azjatyckich. Esport wśród dyscyplin medalowych

Więcej o: