Gra w sam raz dla piłkarskich fanów. Wszyscy ją znamy. Kiedy premiera?

Pojawiła się długo wyczekiwana informacja na temat daty premiery najpopularniejszej gry komputerowej, w której wcielamy się w rolę trenera klubu piłkarskiego - Football Managera. Nadchodząca edycja ukaże się na komputery osobiste 9 listopada 2022.

Football Manager od lat cieszy się uznaniem graczy, którzy oczekują od symulatora sportowego coś więcej, niż zwykłe kierowanie piłkarzami. W popularnym FMie każdy może wcielić się w trenera i poprowadzić swoją drużynę do sukcesów. Premiera najnowszej edycji odbędzie się jesienią tego roku.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

Gra dla koneserów

Football Manager słynie przede wszystkim z ogromnego realizmu, masy szczegółów i dopieszczeniu każdego detalu. W grze wcielając się w rolę managera, trzeba zadbać o każdy kąt w klubie, pracownika i mecz. Słynna jest również potężna baza gry, która zawiera tysiące zespołów z całego świata. Z bazy danych Football Managera korzystają profesjonalni skauci, a najlepsi gracze mogą otrzymywać nawet pracę w prawdziwym życiu, w najlepszych klubach. Co im trzeba? Czasem wystarczy jedynie CV na podstawie wyników w Football Managerze, by zatrudniający klub uznał, że gracz zna się wybitnie na rynku piłkarskim.

Na czym polega owa baza? Każdy z piłkarzy ma o wiele dokładniejszy opis, niż jakakolwiek gra komputerowa. Składa się na niego nawet 20 parametrów fizycznych i mentalnych, a także technicznych. Kto buduje bazę? Ogromna sieć skautów producentów gry, która składa się z nawet 1300 pracowników, rozmieszczonych na całym świecie. Profesjonalne kluby piłkarskie od lat korzystają z osiągnięć FMa.

Rowan Crothers po zdobyciu złotego medalu na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio. Niesamowita historia w Tokio. Zawodowy gracz wrócił z workiem medali olimpijskich

Szczegóły edycji FM 22

Cenega, czyli oficjalny partner SEGA (producent gry) w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech poinformował, że w planach wydawniczych firmy pojawiła się gra Fotball Manager 2022. Premiera tytułu odbędzie się zaś 9 listopada 2022 roku i będzie posiadała polską wersję językową (napisy).

Najnowsza edycja FMa wprowadzi mnóstwo rozwiązań, by jeszcze bardziej urzeczywistnić prowadzenie klubu piłkarskiego. Producenci w przyszłych tygodniach będą ujawniać kolejne zmiany, które zaszły w silniku gry. Poznamy również nowe funkcje, które pojawią się w Football Manager 2022.

Piotr 'Izak' Skowyrski Ta platforma zdetronizuje YouTube'a. Leśnodorski: To kwestia roku, maksymalnie trzech

Więcej o: