Powstał dokument o legendzie esportu! Kolejna część na Netflixie?

Oleksandr "s1mple" Kostyliev to jeden z najlepszych graczy w historii Counter-Strike'a: Global Offensive, obecnie grający dla Natus Vincere. Organizacja wyprodukowała o swoim zawodniku blisko dwugodzinny dokument dostępny za darmo.

"s1mple formula" – taki nosi tytuł dokument, który opisuje karierę Kostylieva. 23-latek w obecnej organizacji, czyli Natus Vincere spędził już pięć lat i to właśnie z tej okazji został wyprodukowany film o zawodniku. Trwa on blisko dwie godziny i jest dostępny do obejrzenia za darmo na platformie YouTube.

Zobacz wideo Uczymy mistrzynię świata, o co chodzi w tym Counter-Strike'u!

Opowieść o najlepszym graczu w historii

Historia s1mple’a sięga 2013 roku, w tym momencie rozpoczyna się również opowieść w dokumencie. Autorzy prowadzą nas przez historię jednego z najlepszych graczy CS:GO, docierając do dzisiaj. Słyszymy w nim o początkach kariery Kostylieva, fragmenty dokumentujące ważne zwycięstwa zawodnika i jego drużyn, czyli głównie Teamu Liquid oraz oczywiście Natus Vincere.

Film skupia się jednak głównie na 5-letniej przygodzie s1mple’a w ukraińskiej organizacji. 23-latek dołączył do drużyny w sierpniu 2016 roku. Przejście do najlepiej drużyny w regionie CIS było wówczas kwestią czasu, gdyż wówczas 18-letni Oleksandr był największym talentem CS:GO na świecie. Później w Na’Vi rozwinął swój potencjał do granic możliwości, otrzymując w 2018 roku tytuł najlepszego gracza roku, a w kolejnych dwóch latach zajmował drugie miejsca w rankingu HLTV. W tym czasie sięgnął również po 15 odznaczeń MVP najważniejszych, CS’owych turniejów. Brakującą perłą w koronie s1mple’a jest triumf na turnieju rangi Major. Ukrainiec dwukrotnie przegrywał w finale, trzykrotnie zaś docierał do półfinałów mistrzostw świata.

Piotr 'Izak' SkowyrskiTa platforma zdetronizuje YouTube'a. Leśnodorski: To kwestia roku, maksymalnie trzech

„Złamał grę"

Dokument niemal w całości opiera się na wypowiedziach osób ze świata CS:GO, a także rodziny Kostylieva. Historię współpracy z Sashą opisują m.in. jego byli koledzy z drużyny, czyli Spener „Hiko" Martin czy Danylo „Zeus" Teslenko. Nie zabrakło również głosów jego konkurentów jak chociażby Nicolaia „device" Reedtza. Duńczyk toczy z s1mple’em wojnę o tytuł najlepszego gracza w historii CS:GO, ale w dokumencie wykazał się wielkim szacunkiem do swojego rywala.

Głos zabierają również dziennikarze tacy jak Duncan „Thorin" Shields i Matthew „Sadokist" Trivett. Obaj panowie nie przebierają w słowach i wprost opisują Ukraińca jako najlepszego gracza na świecie, który „złamał grę".

Paweł 'innocent' Mocek, zawodnik Anonymo EsportsWisła Kraków idzie jak burza. Faworyci znowu się potknęli

Dokument trafi na Netflixa?

Sam dokument jest obecnie dostępny na platformie YouTube w dwóch językach: angielskim i rosyjskim. Wersja przeznaczona dla anglojęzycznych widzów w 24 godziny od premiery przekroczyła barierę 100 tysięcy wyświetleń. O wiele większe zainteresowanie wzbudziła wersja rosyjska – ta została odtworzona już ponad 300 tysięcy razy i to wszystko w zaledwie jedną dobę.

Reżyserem dokumentu jest Valeria Pankina, która odpowiadała również za scenariusz. Producentem jest zaś Stanislav Yuzva, który w Natus Vincere zajmuje się działem wideo. Yuzva mówi wprost – Oglądajcie teraz za darmo, bo prawa do kolejnej części zamierzamy sprzedać Netflixowi! – producent tak zachęcał fanów do obejrzenia dokumentu. Jak widać zachęty w tej formie zadziałały, bo film zdobył szybko popularność.

 

Kylian Mbappe na okładce FIFY 22Tych piłkarzy musisz mieć. Będą do wzięcia za darmo w FIFA 22!

Więcej o: