Narodowa Drużyna Esportu wkracza w świat Counter Strike'a. Zorganizuje ważny turniej

Narodowa Drużyna Esportu zorganizuje turniej w Counter-Strike: Global Offensive na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zawody wyłonią polskiego reprezentanta, który pojedzie na turniej główny V4 Future Sports Festival do Budapesztu. Do wygrania będą jeszcze spore pieniądze.

Narodowa Drużyna Esportu dotychczas była raczej bardzo mało aktywna na polskiej scenie CS:GO. Organizacja skupiała się raczej na rozwijaniu polskiej społeczności w grach Tekken 7 oraz Pro Evolution Soccer. Sam projekt jest zaś koordynowany przez organizację non-profit Esports Association i został powołany w 2019 roku przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

Turniej w Chorzowie przepustką do Budapesztu

Tymczasem niespodziewanie otrzymaliśmy informację o turnieju na Stadionie Śląskim, w którym udział wezmą cztery, polskie zespoły. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa Narodowej Drużyny Esportu na scenie Counter-Strike’a w Polsce. Sam turniej będzie nazywał się Pucharem Narodowej Drużyny Esportu i odbędzie się w dniach 6-8 października 2021. Jednocześnie na Stadionie Śląskim będzie trwać Europejskie Forum Przyszłości.

W puli nagród turnieju jest 40 tysięcy złotych, ale także bilety na V4 Future Sports Festival 2021. Na razie jednak nie znamy drużyn, które wystąpią w październiku w Chorzowie. Zaproszonych uczestników Narodowa Drużyna Esportu będzie ujawniać w najbliższych dniach.

Czym są rozgrywki V4 Future Sports Festival

V4 Future Sports Festival to turniej organizowany w listopadzie w Budapeszcie, w którym udział wezmą najlepsze drużyny Grupy Wyszehradzkiej, a także kilku zespołów  z pozostałej części Europy. W puli nagród na węgierskich zawodach znajduje się aż 300 tysięcy euro.

Dzięki rozgrywkom o Puchar Narodowej Drużyny Esportu mamy pewność, że w Budapeszcie zobaczymy chociaż jeden, polski zespół. Istnieje jednak szansa, że zobaczymy dwie drużyny w stolicy Węgier. Należy bowiem pamiętać o Wiśle All in! Games Kraków, która ma przed sobą turniej International Cup 2021, który jest bezpośrednim turniejem kwalifikacyjnym do V4 FSF. Polacy wraz z siedmioma innymi drużynami zagrają o cztery sloty na turnieju głównym, a także pulę nagród wynoszącą 25 tysięcy dolarów. International Cup rozpocznie się 15 września.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.