Słynny klub wraca do FIFY. Musiał na to czekać aż 22 lata!

Premiera FIFY 22 czeka tuż za rogiem, tymczasem producenci gry odkrywają kolejne karty, by przykuć jeszcze większą uwagę gracza. Oficjalnie ogłoszono powrót HNK Hajduk Split do piłkarskiego symulatora. Chorwacki klub po raz ostatni w grze pojawił się w 1999 roku!

HNK Hajduk to chorwacki klub posiadający 8 mistrzostw Chorwacji i 9 mistrzostw Jugosławii. Mimo że jest to popularny, europejski zespół, to nie był on dostępny w grze FIFA przez 22 lata. Wszystko przez problemy z licencją, której nie mógł nabyć producent symulatora. Sytuacja zmieniła się jednak w 2021 roku.

Zobacz wideo Historia serii FIFA - od Świerczewskiego do Mbappe

Powrót w pełnej krasie

EA Sports po 22 latach w końcu nabyła licencję na HNK Hajduk w swojej grze. Co to oznacza dla niedzielnego gracza? W najbliższej edycji FIFY będziemy mogli wybrać do gry HNK Hajduk, który jednocześnie będzie posiadał pełne oznakowanie. Oznacza to, że zarówno stroje, logo, jak i wszyscy piłkarze klubu będą dostępni w FIFIE 22.

Jest to również spore wyróżnienie dla samych Chorwatów, którzy pojawiając się w najsłynniejszej, sportowej grze komputerowej, podnoszą prestiż całego klubu. W FIFĘ grają bowiem miliony ludzi na całym świecie, a często zwłaszcza młodsze osoby mają w niej pierwszy kontakt z profesjonalnym futbolem. Dzięki niej poznają graczy, kluby, ligi i systemy piłkarskie z całego świata, a dostęp do coraz bardziej egzotycznych drużyn, które wykraczają poza najpopularniejsze, europejskie rozgrywki, jest zarazem poszerzeniem horyzontów wszystkich graczy. W FIFIE dostępne jest ponad 700 drużyn, jest to więc grono, w którym wręcz wypada się znajdować. Jest to również olbrzymia gratka dla fanów klubu, którzy mogą wcielić się na wirtualnym boisku w swoich ulubieńców.

Kiedy premiera najnowszej FIFY?

FIFA 22 nadchodzi wielkimi krokami, a jej premiera zaplanowana jest na 1 października 2021 roku. Gra będzie dostępna na wszystkich najpopularniejszych platformach, czyli na PC, PS4 i PS5, Xbox S i X oraz Xbox One.

Więcej o: