18-letni Polak wygrał milion złotych. "Przebił kolejną barierę"

Maciej "teeq" Radzio od dawna należy do wąskiego grona najlepszych graczy Fortnite'a w Polsce. Tym razem przebił kolejną barierę - stał się pierwszym Polakiem, który wygrał w grze Epic Games łącznie milion złotych.

Milion złotych – to suma wszystkich nagród, które w swojej karierze wygrał teeq. Składa się na to m.in. udział w mistrzostwach świata w 2019 roku, ale także znakomity występ na europejskim finale Fortnite Champion Series: Chapter 2 Season 7. Radzio jest pierwszym Polakiem, który jest milionerem dzięki grze wyprodukowanej przez Epic Games.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

Udane zwieńczenie sezonu

Za teeqiem bardzo udany turniej najwyższej rangi w Europie - Fortnite Champion Series. Podczas minionego weekendu byliśmy świadkami finałów Rozdziału 2. Sezonu 7., w którym wzięło udział 33 zespoły z całego kontynentu. Ostatecznie po złoty medal sięgnęli gracze Gambit, pochodzący z Rosji i Ukrainy. Wzbogacili się aż o 300 tysięcy dolarów. Niższe stopnie podium zajęli zaś zawodnicy z Anglii i Danii. Na 4. miejscu uplasowali się Polacy w składzie Iwo „Setty" Zając, Michał „Kami" Kamiński oraz Maciej „teeq" Radzio.

Zawodnicy znad Wisły wygrali łącznie 120 tysięcy dolarów. To nagroda nie tylko za turniej, który odbył się początkiem września, ale także za cały sezon, podczas którego Polacy trzymali wystarczająco dobry poziom, by zjawić się na wielkim finale.

Nicolai 'dscreevice' Reedtz nie wytrzymał ciśnienia.Gwiazdor nie wytrzymał. Tak się zdenerwował, że rozwalił monitor [WIDEO]

Milion wypracowywany latami

Mimo młodego wieku, teeq ma w końcu jedynie 18 lat, Polak dorobił się na Fortnite’cie fortuny. Łącznie przez całą karierę wygrał milion złotych, stając się pierwszym zawodnikiem w kraju, który tego dokonał. Na tak imponującą sumę składają się jednak dziesiątki turniejów, w których Radzio wziął udział. Mowa tu przede wszystkim o mistrzostwach świata, które miały miejsce w 2019 roku. Teeq zajął tam 43. miejsce – najlepsze spośród wszystkich reprezentantów Polski. Otrzymał za ten występ 50 tysięcy dolarów, co i tak jest małą sumą w porównaniu do triumfatora rozgrywek – Kyle’a Bugha" Gierfdorfa. Amerykanin zajmując 1. miejsce stał się bogatszy o 3 miliony dolarów. Miał wówczas zaledwie 16 lat.

Radzio swoją fortunę zbudował również na innych turniejach. Wypada w tym miejscu wspomnieć o trzykrotnym wygraniu DreamHacka Open w 2020 roku. Łącznie dzięki temu zdobył 44 tysiące dolarów. Ponadto zawodnik bardzo dobrze wypadł na finałach 5. sezonu w marcu bieżącego roku, gdzie wzbogacił się o kolejne 30 tysięcy dolarów.

Jak teeq wypada na tle innych, polskich esportowców? Ma tutaj jeszcze sporo do nadrobienia. Najlepsi z nich swoje wygrane z turniejów liczą w milionach złotych, mowa tu o Złotej Piątce z CS:GO, czy Michale „Nisha" Jankowskim.

Najnowsza mapa w VALORANCIE - Fracture.Rewolucja w VALORANCIE ma pęknięty obraz. Pierwsze wrażenia po przedpremierowych testach