Rywalizacja esportowa się rozkręca. Poniedziałek pełen hitów

Druga kolejka ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021 czai się tuż za rogiem. Hitem tej serii spotkań będzie niewątpliwie pojedynek Wisły All in! Games Kraków z MAD DOG'S PACT.

ESL Mistrzostwa Polski Jesień 2021 to najważniejszy, krajowy turniej tej części roku. 10 drużyn rywalizuje nie tylko o miano mistrza Polski, ale także o miejsce na prestiżowym turnieju IEM Katowice 2022, a także pulę nagród, wynoszącą łącznie aż 100 tysięcy złotych.

Zobacz wideo Uczymy mistrzynię świata, o co chodzi w tym Counter-Strike'u!

Mecz na szczycie

W 2. serii spotkają się ze sobą drużyny, które dotychczas zgarnęły komplet zwycięstw, czyli Wisła i MAD DOG’S PACT. Jest to więc spotkanie o pierwsze miejsce w tabeli po dwóch tygodniach rozgrywek. Patrząc na inne pary, można ten mecz okrzyknąć hitem 2. kolejki, bowiem mierzą się ze sobą drużyny, które aspirują co najmniej do wzięcia udziałów w play-offach ESL Mistrzostw Polski. Ponadto obie zaliczyły dobry start, tym bardziej podkręcając rywalizację. 

Kolejka beniaminków

Poza tym w 2. kolejce będziemy śledzić głównie poczynania beniaminków. We wtorek w obu spotkaniach wystąpią drużyny, dla których jest to pierwszy sezon w ESL Mistrzostwach Polski. Najgorzej zaczęli The Lycans, bowiem mają oni zero punktów na koncie. Reszta pozytywnie zaskoczyła, notując swoje pierwsze zwycięstwa w krajowym czempionacie. Z grona beniaminków najbardziej intryguje Ungentium - nowo powstała drużyna, posiadająca na dodatek organizację, która stawia swoje pierwsze kroki w esporcie.

Anonymo spróbuje się zrehabilitować

Wśród kandydatów do tytułu wymienia się również ekipę Anonymo, która jest po dwóch zmianach kadrowych. Zespół Janusza „Snax" Pogorzelskiego w 1. kolejce podzielił się punktami z UNGENTIUM – jednym z beniaminków ligi, co było sporym zaskoczeniem. Teraz Anonymo chce się zrehabilitować w starciu z innym debiutantem – M1 EDEN. Jak szanse podopiecznych Adriana „imd" Piepera widzi Morgen?  Na pewno ciekawi mnie też forma Anonymo, które ostatnio przeszło zmiany kadrowe. Liczę, że chłopaki  zaskoczą i być może nawet zagrają w wielkim finale. – powiedział Żuchowski.

Harmonogram spotkań 2. kolejki ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021:
6 września

  • 18:00 Wisła All in! Games Kraków - MAD DOG'S PACT
  • 20:30 Anonymo - M1 EDEN

7 września

  • 18:00 Team ESCA Gaming - The Lycans

  • 20:30 Tarczyński Protein Team - Ungentium


Spotkania ESL Mistrzostw Polski będzie można obserwować na oficjalnym kanale ESL Polska na platformie Twitch. Za mikrofonami komentatorskimi zasiądzie między innymi niezawodny duet Macieja "Morgena" Żuchowskiego i Kuby "Kubika" Kubiaka. Studio przedmeczowe natomiast poprowadzi Kinga Kujawska.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.