Pique inwestuje w nową branżę. Na start wydał 300 tys. euro!

Obrońca Barcelony znany jest również z biznesowej skuteczności. Nikogo zatem nie powinno zdziwić, że teraz wchodzi w branżę esportową. Jego wspólnikiem został Ibai Llanos, najpopularniejszy hiszpańskojęzyczny streamer na świecie.

Ibai Llanos był pierwszą osobą, która miała okazję przeprowadzić wywiad z Leo Messim po transferze do PSG. Wszystko dzięki uznanej marce Hiszpana, a także znajomości z Sergio Aguero, nowym napastnikiem FC Barcelony. Był także jedyną osobą spoza zespołu Barcelony, która była obecna na kolacji z okazji pożegnania Messiego.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

Pique i Llanos - połączenie idealne?

Llanos i Pique postanowili wykupić miejsce w SuperLidze - hiszpańskich rozgrywkach League of Legends. Według informacji medialnych miało ich to kosztować 300 tysięcy euro. Nowa organizacja zajmie miejsce zespołu Astralis SB.

Nie wiemy jak będzie wyglądać drużyna hiszpańskich gwiazdorów. Llanos powiedział rtlko, że bardzo się cieszy, że może w tej roli funkcjonować na scenie esportowej. Zarówno Pique, jak i Llanos, podkreślali również, że wiele się uczą od ludzi ze świata esportu.

W najbliższych dniach mamy poznać więcej szczegółów dotyczących organizacji i zespołu League of Legends. Gerard Pique zdradził również, że fani będą mogli brać czynny udział w rozwoju tej organizacji, żeby od samego początku poczuć się jej częścią.

Tym samym spełnia się wielkie marzenie Ibai Llanosa, który od zawsze chciał mieć swoją własną organizację. Patrząc na trendy panujące w hiszpańskim esporcie, Leauge of Legends nie powinno być jedyną dywizją nowej organizacji i być możemy doczekamy się drużyn w takich tytułach jak FIFA czy Rocket League, co byłoby bardzo naturalne dla obu właścicieli.

Więcej o:
Copyright © Agora SA