FIFA 22. Znamy nowe informacje dotyczące gry EA Sports. Kiedy premiera, jakie zmiany?

EA Sports co roku wypuszcza na rynek nową wersję gry FIFA, która jest jedną z najpopularniejszych produkcji o piłce nożnej na świecie. W październiku 2021 roku kolejna edycja kultowej gry, a w niej m.in. aktualizacja dla konsol nowej generacji czy poprawa bramkarzy.

- To niesamowite być po raz kolejny twarzą gry FIFA. Jestem szczególnie związany z tą grą i nie mogę się doczekać, aż będę się mógł nią cieszyć razem z wami wszystkimi - powiedział Kylian Mbappe, który po raz kolejny został wybrany na okładkę. Zgodnie z planem FIFA 22 wyjdzie 1 października 2021 roku. Użytkownicy, którzy zakupią Ultimate Edition będą mieli do niej dostęp cztery dni wcześniej. 

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Dochodzi kilka nowości w związku z przejściem na konsole nowej generacji. Osoby, które zakupią wersję Ultimate Edition na Xbox One albo PS4, otrzymają automatycznie darmowy upgrade do Xbox Series X/S oraz PlayStation 5. W przeciwieństwie do zeszłego roku nie dotyczy to edycji standardowej gry. 

FIFA 22. Jakie zmiany wprowadziło EA Sports do kolejnej edycji?

Pierwszą nowością gry FIFA 22 będzie HyperMotion, czyli mechanizm służący do bardziej realistycznego odzwierciedlenia ruchu zawodników. W tym celu ustalono algorytm uczenia maszynowego, który został wykorzystany do oceny ponad 8,7 mln klatek ruchu piłkarzy. Gra powinna więc stać się bardziej realistyczna. Wspomnijmy, że HyperMotion będzie dostępne tylko na konsolach nowej generacji. W kontekście realności zachowań twórcy zapowiadają także poprawę bramkarzy. "Potwierdzono gruntowną przebudowę ich systemu" - czytamy. Ma to oznaczać wzrost poziomu niezawodności. 

Media: Robert Lewandowski chce odejść z Bayernu! Niemcy ustalili kwotę za PolakaMedia: Robert Lewandowski chce odejść z Bayernu! Niemcy ustalili kwotę za Polaka

FIFA 22 w przeciwieństwie do poprzednich wersji pozwoli na rozpoczęcie kariery swoim własnym nowo powstałym klubem. Gracz będzie mógł wybrać, w jakiej lidze chce rozpocząć rozgrywki, wybrać nazwę, przydomek, który będzie używany w komentarzach, a nawet wybrać swojego odwiecznego rywala. Kreując swój klub będzie można dobrać także herb, stroje, przyśpiewki, hymn, stadion, budżet oraz swój własny skład. Kontrolę nad twoim klubem będzie sprawował zarząd, który w zależności od ogólnej oceny składu i ligi, w której występujesz dobierze odpowiednie cele. 

Nieoficjalnie: Ocena Lewandowskiego w grze FIFA 22 zwala z nóg. Potwór!Nieoficjalnie: Ocena Lewandowskiego w grze FIFA 22 zwala z nóg. Potwór!

- Kontrolujesz ocenę gwiazd drużyny i średni wiek, który określa nowych zawodników, którzy są generowani. Rozkład narodowościowy zawodników będzie zgodny z ligą, w której zdecydujesz się grać - czytamy w artykule. 

Zmienione zostaną również plany taktyczne. Będzie można je personalizować w zależności od tego, gdzie w danym momencie będzie znajdowała się piłka. Pozwoli to na zwiększenie niezawodności w obronie. 

Więcej o: