Manchester United znika z popularnej gry piłkarskiej! Koniec licencji

Manchester United nie będzie już licencjonowanym klubem w Football Managerze. Klub z Old Trafford w kolejnych edycjach gry będzie nazywał się Manchester UFC lub Man UFC - ogłosiła firma Sports Interactive, cytowana przez brytyjski Sky Sports.

Premiera gry Football Manager 2022 odbędzie się w listopadzie tego roku. Firma Sports Interactive poinformowała, że w grze pojawią się kobiece kluby piłki nożnej, ale prawdopodobnie nie pojawią się w najbliższej edycji. Dojdzie jednak do znaczącej zmiany, głównie w kontekście licencyjnym.

Zobacz wideo Uczymy mistrzynię świata, o co chodzi w tym Counter-Strike'u!

Football Manager 2022 bez licencjonowanego Manchesteru United. "Obie strony są zadowolone z rozwiązania"

Brytyjski Sky Sports poinformował, że Manchester United po wielu miesiącach rozmów zawarł ugodę z firmą Sports Interactive, produkującą grę Football Manager. To oznacza, że w FM-ie nie pojawi się oficjalna nazwa klubu, a zostanie ona zastąpiona jako Manchester UFC lub Man UFC. "SEGA i Sports Interactive pozostają przy stanowisku, że nie potrzeba licencji, aby użyć nazwy Manchester United, ale zmienią ją jako gest dobrej woli" – informują wydawcy gry.

Manchester United nie jest jednak pierwszym klubem, którego licencja została wycofana z gry po sporze. W listopadzie 2019 roku Juventus zawarł umowę na wyłączność z firmą Konami, produkującą grę Pro Evolution Soccer. Klub ze stolicy Piemontu w Football Managerze 2020 otrzymał nazwę Zebre. Czy taka decyzja zmieni wiele w przypadku graczy? Zdecydowanie nie, ponieważ od dłuższego czasu w internecie są pakiety logo, które można bezpłatnie pobrać i tym samym dodać odrobinę więcej realizmu do gry.

Do zmian nazw klubów w grach piłkarskich dochodzi relatywnie często. Ostatnimi przykładami są Atalanta Bergamo oraz Lazio, które podpisały umowę na wyłączność z Konami i będą w pełni licencjonowane w Pro Evolution Soccer 2022. W FIFA 22 nazwy tych klubów to Bergamo Calcio oraz Latium.

Więcej o: