To byłby hit! Robert Lewandowski na okładce nowej FIFY?

Tradycyjnie już we wrześniu najprawdopodobniej odbędzie się premiera gry FIFA 22. Z sondy przeprowadzonej przez magazyn "Kicker" wynika, że kibice chcieliby, aby na jej okładce znalazł się Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski przebywa obecnie na wakacjach, gdzie odpoczywa po nieudanym dla reprezentacji Polski Euro 2020 i regeneruje siły przed nowym sezonem. Poprzednie rozgrywki były dla niego bardzo trudne, ale obfitowały w bramki, co pozwoliło mu pobić legendarny rekord Gerda Muellera. Polak po raz kolejny wymieniany jest jako główny faworyt do zdobycia Złotej Piłki, ale w najbliższym czasie może go spotkać inny zaszczyt. Tak przynajmniej chcieliby kibice. 

Zobacz wideo "Sousa chciał błysnąć. Polska zagrała tylko 50 minut"

Kibice chcą Lewandowskiego na okładce FIFY. Mbappe daleko w tyle

Już niedługo jak co roku premierę będzie miała najnowsza edycja gry FIFA. Tradycyjnie kibice i media spekulują przed premierą, kto będzie główną postacią najnowszego wydania gry i znajdzie się na jej okładce. W przeszłości mogliśmy ujrzeć na nich twarze najlepszych zawodników na świecie z Cristiano Ronaldo i Leo Messim na czele. W FIFIE 20 na okładce znalazł się Eden Hazard, a w zeszłym roku Kylian Mbappe

Początkowo mogło się wydawać, że pewniakiem do znalezienia się na okładce FIFY 22 jest w dalszym ciągu Mbappe, ale Francuz nie zdobył w zeszłym sezonie z PSG nawet mistrzostwa Francji. W Lidze Mistrzów odpadł ze swoją drużyną w półfinale, a na Euro 2020 nie zdobył ani jednej bramki dla reprezentacji Francji, która odpadła już w 1/8 finału. Dlatego wśród kibiców pojawiły się wątpliwości czy to właśnie Mbappe w dalszym ciągu powinien firmować grę swoim wizerunkiem.

Niemiecki magazyn "Kicker" postanowił przeprowadzić ankietę wśród fanów, w której głosowali na piłkarzy, których chcieliby zobaczyć na okładce FIFY 22. W głosowaniu wzięło udział około 15 tysięcy kibiców. Triumfował z bardzo dużą przewagą Robert Lewandowski, na którego zagłosowało aż 42 procent fanów. Drugie miejsce zajął N'Golo Kante z 23-procentowym wynikiem, a na najniższym stopniu podium znalazł się Erling Haaland z 18 procentami głosów. Kylian Mbappe zajął dopiero 5. miejsce z mniej niż 6 procentami. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA