Andrzej Stękała wchodzi w świat e-sportu. Został ambasadorem League of Legends

Jeden z czołowych polskich skoczków narciarskich Andrzej Stękała został ambasadorem League of Legends: Wild Rift. 25-latek zamieścił na Instagramie post reklamujący grę i zachęcił użytkowników do zagrania.

Wild Rift to mobilna wersja League of Legends, czyli najpopularniejszej gry z gatunku MOBA na świecie. Gra w Polsce swoją premierę miała w grudniu 2020 r., a obecnie ze Sklepu Play pobrano ją ponad 10 mln razy.

Andrzej Stękała realizuje jedną ze swoich pasji

– To, z jaką pasją Andrzej Stękała opowiadał o naszych tytułach sprawiło, że ambasadorem League of Legends stał się już wtedy. Naturalnym krokiem było zaproponowanie mu oficjalnego partnerstwa i nawiązanie bliższej współpracy. Teraz dzięki Wild Rift może grać w LoL-a z dowolnego miejsca, niezależnie od tego czy znalazł chwilę pomiędzy treningami czy przebywa na zawodach na drugim końcu świata – powiedział Grzegorz Szabla, Senior Brand Manager Riot Games.

"Zostałem ambasadorem gry @wildriftpl. Dzięki mobilnej wersji mogę cieszyć się z rozgrywki również poza domem... W wolnych chwilach tak spędzam czas a wy? Może dołączycie do rozgrywki i razem podbijemy Summoners Rift? - napisał polski skoczek na Instagramie.

 
Zobacz wideo Stoch napisał mu, że to dopiero początek. Na co stać Andrzeja Stękałę?

Drużynowy, brązowy medalista Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich 2020 i Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021 w przeszłości wymieniał w wywiadach League of Legends jako swoją ulubioną grę, a pieniądze zarobione w minionym sezonie przeznaczył na mocny komputer, aby móc pomiędzy zawodami piąć się w kolejce rankingowej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.