HONORIS nowym mistrzem Polski! x-kom AGO ukarane za włączonego laptopa

Po finale ESL Mistrzostw Polski wyciekło nagranie z gniazda Jastrzębi, a dokładniej z pomieszczenia, w którym grali zawodnicy. Za nimi stał włączony laptop z transmisją z finałowego meczu ESL Mistrzostw Polski. Organizator wraz z ESIC wszczął śledztwo, które właśnie zostało zakończone. HONORIS zostało nowym mistrzem Polski.

Do organizatora turnieju, ESL, dotarły informacje, że w pomieszczeniu gdzie gracze walczyli o zwycięstwo był włączony komputer ze streamem z aktualnej rozgrywki ESL Mistrzostw Polski, co jest popularnie określane jako stream sniping. Mimo iż transmisja z rozgrywek jest zawsze opóźniona względem realnej gry, tym razem było to 4,5 minuty, to posiadanie ekranów w pomieszczeniach, gdzie przebywają gracze podczas turnieju jest zabronione.

Zobacz wideo Uczymy mistrzynię świata, o co chodzi w tym Counter-Strike'u!

HONORIS nowym mistrzem Polski

Po sprawdzeniu nagrań wideo i zapisów z komunikatora drużyny niezależny zespół sędziowski zdecydował się zastosować łagodniejszy wymiar kary w postaci zmiany wyniku meczu finałowego na 2:0 na korzyść HONORIS i tym samym ogłoszenie drużyny Wiktora "TaZa" Wojtasa nowym ESL Mistrzem Polski w CS:GO. Za taką decyzja stoi również fakt, że przedstawiciele Jastrzębi od początku sprawy współpracowali z ESL dostarczając niezbędnych informacji.

Stopklatka z filmu z Gniazda x-kom AGOTrwa śledztwo ws. mistrzów Polski. Jest nagranie. Leśnodorski: Wyluzuj, ja zapłacę

- Podczas finału 21. Sezonu ESL Mistrzostw Polski został naruszony regulamin naszych rozgrywek. Po wielodniowej weryfikacji dostępnych materiałów, w które był zaangażowany niezależny zespół administratorów, podjęto decyzje o weryfikacji wyniku meczu x-kom AGO vs. HONORIS na korzyść tego drugiego zespołu. Dziękuję za obszerne wyjaśnienia oraz pełną współpracę po stronie zespołu AGO, jednak dodatkowe materiały, które zostały udostępnione, nie rozwiały wszystkich wątpliwości - mówi Adrian Kostrzębski, rzecznik prasowy ESL.

Ekipa HONORIS już 27 maja będzie reprezentowała Polskę na ESL National Championships Global Playoff, turnieju, w którym ośmiu zwycięzców rozgrywek krajowych ESL powalczy o bilet do fazy play-in Intel Extreme Masters Cologne 2021 lub przepustkę na IEM Summer.

Jedno z ostatnich miejsc, gdzie Lewandowski nie został doceniony. Jedno z ostatnich miejsc, gdzie Lewandowski nie został doceniony. "Niezdarny i ociężały"

Więcej o: