Wirtualne Igrzyska stały się faktem. MKOl ogłasza Olympic Virtual Series

Międzynarodowy Komitet Olimpijski już od dawna myślał o esporcie. W czwartek dowiedzieliśmy się, że wszystko potoczyło się szybciej niż wszyscy przewidywali. Pierwsze wirtualne wydarzenie od MKOl odbędzie się już za niecały miesiąc.

Olympic Virtual Series (OVS) to owoc współpracy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, międzynarodowych federacji sportowych i wydawców gier. Zawodnicy staną do wirtualnej rywalizacji w takich dyscyplinach jak baseball, kolarstwo, wioślarstwo, żeglarstwo i sporty motorowe.

Pięć dyscyplin w wirtualnej rywalizacji

Wydarzenie rozpocznie się 13 maja i potrwa do 23 czerwca tego roku. Dla MKOl jest to jeden ze sposobów dotarcia do młodszych odbiorców, a w szczególności fanów gier i miłośników esportu.

- Olympic Virtual Series to nowe, unikalne cyfrowe doświadczenie olimpijskie, którego celem jest zwiększenie bezpośredniego zaangażowania nowych odbiorców w dziedzinie sportów wirtualnych. Ta koncepcja jest zgodna z Olympic Agenda 2020+5 oraz Strategią Cyfrową MKOl. Zachęca do uprawiania sportu i promuje wartości olimpijskie, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży - powiedział Thomas Bach, prezydent MKOl.

Mateusz Rudyk z brązowym medalem MŚ w Pruszkowie.W kwietniu covid, a już w maju szczepienie. Specjalny tryb. "Straciłbym pięć lat"

Lista gier i sportów Olympic Virtual Series:

  • Baseball - World Baseball Softball Confederation (WBSC) – eBaseball Powerful Pro Baseball 2020
  • Kolarstwo - Union Cycliste Internationale (UCI) – Zwift
  • Wioślarstwo - World Rowing - poznamy wkrótce
  • Żeglarstwo - World Sailing - Virtual Regatta
  • Motorsport - Fédération Internationale de l'Automobile (FIA) - Gran Turismo

OVS łączy świat sportu tradycyjnego z wirtualną rywalizacją, dając możliwość zaangażowania się w ruch olimpijski. Wszyscy uczestnicy mogą rywalizować z domów lub obiektów treningowych, aby budować emocje przed zbliżającymi się wielkimi krokami Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio. Każde z wydarzeń będzie oczywiście odbywać się w inny sposób, adekwatny do danej gry i dyscypliny. Wydarzenie będzie można śledzić na stronie olympicchannel.com.

Niko Kovac zachwala Radosława Majeckiego. Niko Kovac zachwala Radosława Majeckiego. "Pięknie"