Blockchainowy turniej esportowy? Wystąpi w nim legenda z Polski

Cztery zespoły, reprezentujące globalne projekty związane z Blockchainem i kryptowalutami, spotkają się w pierwszym tego typu turnieju, aby pokazać jak gaming i blockchain wzajemnie się przenikają.

Każda z drużyn występująca w turnieju, w swoim składzie posiadać może jednego profesjonalnego zawodnika, który prowadzić będzie zespół. Polski projekt GamerHash, który podbijał konwenty kryptowalut na Malcie, w Singapurze, czy Miami, weźmie udział w tej nietypowej rywalizacji! Zespół z Poznania już nie raz udowadniał, że uwielbia nieprzetarte szlaki. Doradcą zespołu GamerHash jest Filip “neo” Kubski - legenda światowego Counter-Strike’a. Kubski na czas turnieju zostanie również kapitanem drużyny. 

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

NEO x GamerHash

Współorganizatorem rozgrywek jest projekt Exeedme, w szeregach którego występuje Ricardo "fox" Pacheco, znany z takich zespołów jak G2, FaZe czy Dignitas. Nagrody w wydarzeniu zapewnia projekt Theta, którego wartość przekracza już 10 miliardów dolarów, Theta token jest jedenastym największym na świecie, a jego doradca Steve Chen jest współzałożycielem YouTube’a. Transmisja turnieju odbywać się będzie na nowoczesnej platformie streamingowej Theta.tv, która wchodzi w ekosystem projektu.  

Pierwsze informacje, które przedstawiły Kubskiego jako doradcę projektu kryptowalut, związane były z obecnością GamerHash w Singapurze na scenie BlockShow Singapore Startup pitch. Razem z założycielami na scenie pojawił się zawodnik CS:GO, który jak podkreślano w późniejszym wywiadzie: “jest cichym partnerem otwierającym drzwi do świata gamerów, którzy wychowani w wirtualnym świecie są pierwszą linią odbiorców projektu GamerHash”. 

Vodafone Arena w Stambule,Polacy przejmują esportowy Besiktas. "Zamierzamy pomagać klubom piłkarskim"

Oprócz zespołu GamerHash swoje reprezentacje w turnieju będą miały: 

  • PolkaLokr - zespół tworzący rozwiązania finansowe w blockchainie  
  • BEPRO - udostępnia technologię oraz wsparcie aplikacjom opierającym się na blockhainie. Protokół umożliwia powstanie takich projektów jak strony newsowe, markety predykcyjne, czy platformy NFT’s. 
  • DuckDAO - to inkubator, który pomaga  startupom, z zakresu kryptowalut i projektów blockchainowych, na szybsze wdrażanie i optymalizacje pomysłów 
  • Pierwsze mecze rozegrane będą 9 kwietnia o 21:00 GMT. Finał odbędzie się 11 kwietnia o tej samej godzinie. Harmonogram meczów dostępny jest na TWITTERZE GHX.

Nagrodą w turnieju jest 1000 dolarów (w formie USDC), które są 1:1 odpowiednikiem dolarów “papierowych”. Ale co ważniejsze, zawodnicy otrzymają również 5 unikalnych NFT’s (non-fungible token), potwierdzających i upamiętniających zwycięstwo w pierwszych tego rodzaju zawodach. Dodatkowo, GamerHash, jeśli wygra - przekaże podwojoną wysokość wygranej na cele charytatywne!  

Mimo, że świat Blockchain, kryptowalut i wirtualnych dóbr, których wartość potrafi przekraczać miliony dolarów, dla wielu wciąż jest odległą rzeczywistością, to środowisko związane z crypto uważa graczy za tych, którzy wychowani w świecie wymiany gamingowych przedmiotów, pierwsi zrozumieją “nowy świat wartości”

Kyle 'Bugha' Giersdorf16-letni "Bugha" zgarnął trzy miliony dolarów! Ten tytuł zrobił furorę na świecie