Polacy przejmują esportowy Besiktas. "Zamierzamy pomagać klubom piłkarskim"

IGS, spółka notowana na NewConnect prowadzonym przez GPW, ogłosiła przejęcie esportowej sekcji tureckiego klubu. - Klub posiada 99 sklepów stacjonarnych oraz e-sklep. To nieoceniona baza potencjalnych klientów - mówi prezes IGS, Ivan Hanamov.

Besiktas został założony w 1903 r., a Besiktas Esports to pierwszy zespół esportowy na świecie powiązany z klubem piłkarskim. Baza wspomnianych fanów jest zatem ogromna. Mowa o kraju zamieszkiwanym przez ok. 83 mln mieszkańców, słynącym z fanatycznych i oddanych kibiców. W samym Stambule mieszka ponad 15 mln osób, a Besiktas posiada też liczne fankluby w innych miejscowościach.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

"Nie mamy planów inwestycji w polski esport"

Pod przewodnictwem IGS-u Besiktas będzie rozwijał m.in. sekcje gier takich, jak League of Legends, FIFA, NBA, Valorant. - Chcemy korzystać z pewnej bazy fanów i ją rozszerzać. Zamierzamy pomagać tradycyjnym klubom piłkarskim w rozwijaniu sekcji e-sportowych. Ta odnoga mogłaby pomóc załatać im straty budżetowe w czasach, kiedy stadiony są zamknięte - mówi Ivan Hanamov, prezes IGS.

Kyle 'Bugha' Giersdorf16-letni "Bugha" zgarnął trzy miliony dolarów! Ten tytuł zrobił furorę na świecie

W projekt zaangażowano specjalistów związanych z esportem oraz finansami. To pozwoliło wygenerować takie pomysły i stworzyć taki model współpracy, który - jak wierzą przedstawiciele IGS-u - pozwoli tradycyjnym drużynom piłkarskim nie tylko zarabiać, ale też poszerzać bazę kibiców oraz budować jeszcze większe przywiązanie obecnych fanów.

- Nawet najbardziej utytułowane kluby e-sportowe niekoniecznie odnoszą sukces jako przedsiębiorstwa. IGS chce nauczyć je skalować biznes, co staje się wyjątkowo ważne w czasie epidemii, podczas której e-sportowa część biznesu mogłaby zacząć przynosić dochody - tłumaczy Hanamov. - Prowadzimy kolejne rozmowy z innymi topowymi klubami i ligami, słynącymi z zamiłowania do futbolu i e-sportu. Obecnie nie mamy planów inwestycji w polski e-sport, ale i ten rynek będzie przez nas analizowany - dodał.

Intelligent Gaming Solutions S.A. jest spółką publiczną notowaną na rynku NewConnect prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW). Zajmuje się trzema branżami: esportem, loteriami i gamingiem.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Unia Tarnów 44:46Zaskakujący trening żużlowca. "Grałem w Counter-Strike'a". Tłumaczy dlaczego

Więcej o: