"Neutralność czasami jest po prostu nudna" - Podcast Esportowy #4

Gościem czwartego odcinka Podcastu Esportowego był Michał "Avahir" Kudliński, komentator League of Legends, związany z Polsat Games. Rozmowa dotyczyła głównie komentatorskiej kariery "Avahira", którego możemy słuchać podczas najważniejszych rozgrywek w Polsce, i nie tylko, już od 7 lat. Czy czuje oddech za plecami, któregoś z kolegów komentatorów? Czy uważa siebie za najlepszego komentatora w Polsce? Czy jest szczęśliwym człowiekiem? Dlaczego powiedział, że "szczęście jest przereklamowane" i "najlepsze chwile w życiu są wtedy, gdy cierpimy"? Zachęcamy do słuchania!
Posłuchaj podcastu

"Komentarz to nie praca na maturze"

- Nie uważam, że komentarz esportowy jest jakąś pracą na maturę, która musi zawrzeć każdą tezę, antytezę, itd., w sposób neutralny, że musi to być czysta formalność. Uważam, że jeśli komentator jasno mówi dlaczego coś uważa i ma jakieś argumenty oraz kibicowskie sympatie, które nie przeszkadzają mu być obiektywnym, to jest jak najbardziej w porządku. Oczywiście każdy komentator będzie mieć inne podejście, niektórzy będą starali się zachować tą słynną neutralność, tylko problem jest taki, że czasami neutralność jest po prostu nudna, bo sugeruje brak zaangażowania emocjonalnego, a jednak to co czyni transmisję esportową interesującą to właśnie emocje, które się przy tym generują - powiedział w "Podcaście Esportowym" Sport.pl Michał "Avahir" Kudliński.

Marcin Kurzawski był gościem trzeciego odcinka 'Podcastu Esportowego'Jak trudno jest prowadzić własną organizację? "Wystarczy chwila i zostajesz z niczym" - Podcast Esportowy #3

Więcej o: