Jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Kongresu Sportów Elektronicznych. Gościem prezydent WADA

W czwartek odbędzie się 5. edycja Ogólnopolskiego Kongresu Sportów Elektronicznych, w trakcie którego prelegenci będą dyskutować na temat esportowej branży.

Tegoroczne OKSE odbędzie się 18 marca w trybie hybrydowym – większość prelegentów spotka się w nowoczesnym studio, a odbiorcy będą mogli dołączyć do dyskusji za pośrednictwem platform streamingowych. Wśród gości Kongresu znajdzie się m.in. prezydent Światowej Agencji Antydopingowej Witold Bańka.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

Prezydent WADA wśród gości

Od pierwszej edycji OKSE w 2017 roku polski rynek esportowy znacząco się rozwinął. Zarówno od strony zasięgów i rozpoznawalności, grup docelowych, zainteresowania różnych sektorów, w tym edukacji i nauki, marketingu, startupów oraz – co najważniejsze w kontekście dalszego rozwoju – współpracy sektora publicznego z prywatnym.

Robert Lewandowski i Paulo Sousa Paulo Sousa apeluje ws. Roberta Lewandowskiego! Niemcy mogą zmienić nastawienie

Jubileuszowa, piąta edycja OKSE to w pewnym sensie podsumowanie i analiza dotychczasowego rozwoju polskiego ekosystemu branżowego. Zaproszeni goście podzielą się wiedzą i spostrzeżeniami w zakresie esportowej edukacji i mediów, roli podmiotów publicznych w rozwoju branży czy sportowo-esportowego marketingu. Odbiorcy Kongresu zapoznają się także z działalnością polskich startupów związanych ze środowiskiem esportowym.

Wśród prelegentów znajdzie się m.in. prezydent Światowej Agencji Antydopingowej Witold Bańka, przedstawiciele GovTech Polska, Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Leona Koźmińskiego, Akademickiego Związku Sportowego, Grupy ERBUD i wiodących podmiotów z branży esportowej. W pierwszym panelu, który rozpocznie się o godzinie 10:00 jednym z uczestników będzie dziennikarz Sport.pl, Patryk Stec.

Przełomowy moment w historii piłki nożnej. Epokowe wydarzenie. Bez karnych, wolnych i siatek Przełomowy moment w historii piłki nożnej. Epokowe wydarzenie. Bez karnych, wolnych i siatek

Planowany jest również panel dyskusyjny o rozwoju gamedevu na Śląsku z udziałem reprezentantów Anshar Studios i Iron Wolf Studio, realizowany przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego (Region Gospodarz OKSE). Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Partnerem edukacyjnym Kongresu jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

V Ogólnopolski Kongres Sportów Elektronicznych odbędzie się 18 marca od 9:50 do 15:00. Uczestnictwo jest możliwe online za pośrednictwem platformy Twitch (kanał Esports Association), a ostatni panel dyskusyjny transmitowany będzie na facebookowym profilu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Szczegóły i pełna agenda dostępne są na www.polskiesport.pl/okse.

Mickey Mantle Amerykę ogarnęło szaleństwo. Rekordowa cena za sportową "Monę Lisę"